Jak zhubnout z boků?

Jak zhubnout z boků

Trable jménem široké boky

Boky patří mezi velmi výraznou partii ženského těla a tuk se na nich usazuje velmi snadno. Na začátek je dobré si říci, že zhubnout výhradně jen z jedné části těla je prakticky nemožné. Samozřejmě, dají se posílit svaly problematické partie konkrétní části těla pomocí cviků, které jsou k tomu určeny. Avšak zbavit se tuku, zmenšit objem, zhubnout z boků, nejde bez toho, abyste zeštíhlily i celkový dojem z vašeho těla .

  Pokud se vám už podařilo zhubnout, ale nadměrného tuku z boků se vám stále nedaří zbavit, nezoufejte. V tomto článku se dozvíte, jak lze dosáhnout štíhlejší boky ať upravenou stravou nebo přizpůsobeným cvičením právě na tuto problematiku.  

Obsah článku

  1. Důvody ukládání tuku v bocích
  2. Kalorický deficit
  3. Cviky na tělo
  4. Závěr

Důvody ukládání nadměrného množství tuku na bocích

Pokud se vám tuk na těle ukládá nerovnoměrně, v tomto případě konkrétně na bocích, může za to v prvním případě hlavně genetika. V takovém případě nemá velmi význam prehane se trápit. Genetiku neoklamete. S tím, co jste dostali do vínku se jen musíte naučit pracovat. Pokud pravidelně cvičíte, zdravě se stravujete, no nešťastných širokých boků se ne a ne zbavit, můžete to také obrátit na svou přednost.

Určitě jste v posledním období postřehli boom zaoblenejších křivek , úzkého pásu a většího zadku a boků, který zpopularizovala zejména americká rodina Kardashian. V kurzu už nejsou jen vyhublé, chodící věšáky na šaty, do popředí se dostávají také ženštější postavy. Nicméně samozřejmě nemluvíme zde o nějakém chvilkovém trendu, v první řadě zde jde o vaše zdraví a celkovou spokojenost s vaším tělem. No je dobré si uvědomit, že každé tělo je rozdílné a jinak krásné. Nejdůležitější je váš pocit ze sebe a ne tlak společnosti.

Typ své postavy nezměníte, pokud máte přirozeně širší boky a užší pás či vrchní část těla, hodně s tím nenaděláte. A pokud se vám už podařilo zhubnout, zmenšil se objem vašeho břicha, tak se i opticky zvýraznil rozdíl mezi vrchní a spodní částí trupu. No pokud se s tím nehodláte jen tak smířit a chcete své tělo a boky ještě trošku potrápit, můžete zkusit následující tipy.

Kalorický deficit

Kalorický deficit ve zkratce a velmi zjednodušené znamená, že musíte více kalorií spálit pohybovou aktivitou, jak přijmout do svého těla prostřednictvím potravy. Kalorický deficit rovná se, výdej energie musí převyšovat její příjem. To zda jsme v kalorickém deficitu by měla určovat naše strava , ne trénink. Asi pro každého je jednodušší a efektivnější, raději si kontrolovat si svůj energický příjem jako energický výdej. To znamená, raději si upravit stravu, jíst více nebo méně, než přizpůsobovat svůj pohyb, cvičení při dietě. Víceméně, jinak než stravou si nastavit kalorický deficit ani nejde, protože pohybu můžete vždy během dne přidat, avšak jídlo po příjmu se již odebrat nelze. Nebavíme se zde samozřejmě o nějakých poruchách příjmu potravy, ale o zdravém hubnutí.

Do svého jídelníčku můžete zařadit potraviny s nižší kalorickou hodnotou jako ovoce, zelenina, libové maso, nízkotučné mléčné výrobky. Také nezapomínejte pít čistou vodu . Pokud ji velmi neradi a považujete ji za nápoj bez chuti, můžete si do té přidat například plátek citronu či kousky okurky.

Kalorický deficit si musí nastavit každý sám. Je v tomto případě dobré kontaktovat osobního trenéra, který vám nastaví jídelníček přesně na míru. Zejména, pokud se této problematice dostatečně nerozumíte. Je lepší zainvestovat do svého zdraví a obrátit se v tomto případě na odborníka než si způsobit jiné potíže nebo si ještě i ublížit.

 Cviky zaměřené na celé tělo

Jak jsme již zmínili na začátku, zhubnout výhradně z jedné části těla je nemožné, tak to prostě nefunguje. Nejefektivnější metoda, kterou můžete docílit zbavení se těch posledních tukových polštářků na bocích, je rovnoměrné procvičování celého těla . Zaměřit se výhradně na zhubnutí z boků a cvičit jen tyto partie je tedy velmi nevhodná taktika. Pokud se lokálně zaměříte pouze na jednu ze svalových partií, tak v ní dokonce stimulujete výraznější nárůst svalu, ne ubývání tuku, čímž můžete docílit, že vaše boky budou působit ještě mohutnější.

Posilování

Dostatečný stimul svalů dosáhnete zejména silovým tréninkem . Čím více budete provádět základní náročné cviky, tím více donutíte své tělo spalovat tuk. Doporučují se zejména opakované dřepy, výpady, přítahy , horizontální nebo vertikální tlaky. Pokud nemáte zkušenosti s cvičením a nevíte přesně jak který cvik provádět tak, aby měl co největší účinnost, doporučujeme se obrátit na trenéra. Vysvětlí vám základní cviky a techniky, nestane se tak, že byste cvičili „zbytečně“. Tím myslíme nesprávným způsobem, který nebude mít takovou účinnost jako dokonale procvičen cvik.

Kardio

Je dobré do svého cvičebního plánu zařadit nejen posilovací, ale i aerobní aktivity jako například běh, bruslení, cyklistika , skákání se švihadlem, které bourají tuky a spalujete při nich nejvíce kalorií. Stejně také procvičujete celé tělo. Bohužel, nedá se zabránit úbytku tuku z celého těla. To znamená, že nezhubnete jen z vašich problematických boků, ale celkově se zeštíhlí celé vaše tělo. Proto je třeba se připravit, že dole s vašimi nešťastnými boky mohou jít i vaše prsa, zadek a stehna či jiné partie. Samozřejmě, vše je to velmi individuální .

 Na závěr

Hubnutí z boků je náročné, protože se jedná o velmi problematickou partii . Je třeba si i uvědomit ať nejdete do extrému a nesnažíte se o nemožné. Co znamená snahu zúžit a zbavit se už nejen tuků na bocích, ale široké pánve, kterou bohužel nezměníte. Je třeba si uvědomit zda jde ve vašem případě skutečně o nadbytečný tuk a ne jen „kosti“, jednoduše geneticky i vizuálně širší pánev.

Zdraví je prvořadé , i když samozřejmě, my ženy jsme na sebe přehnaně citlivé a sebekritické. Nejdůležitější je být sama se sebou spokojená, ale nepřestávat na sobě pracovat, zdravě jíst, pohybovat se. Odrazí se to nejen na vaší postavě, ale i celkové vaší spokojenosti, zdraví a psychické rovnováze .

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply