potraviny na hubnutí

Potraviny na hubnutí

Hubnutí je mnohdy zmiňovaná téma. Jak cvičit, jaký dietní program zvolit, zda si pomoci nějakými přípravky, a tak dále.   Hubnutí je samo o sobě velmi komplexní proces, kterému prospějete tělesnou aktivitou, tedy cvičením. Avšak vedle cvičení musíte také vědět, jak se správně stravovat.   Jaké jídla jsou vhodné a jaké ne? Pojďme se na to dnes podívat trošku z bližší a zkusme zjistit, jaké jsou vhodné potraviny na hubnutí .

Obsah článku

 1. Grepfruit
 2. Dýně
 3. Borůvky
 4. Vajíčka
 5. Fazole
 6. Ořechy
 7. Závěr

Potraviny na hubnutí

Je možné, že už jste zkusili nějaké dietní programy, a buď nefungovaly, nevydržely jste, nebo se zakrátko kila objevily zase zpátky. To se při množství, často zkreslujících, informací, které víte najít o hubnutí na internetu či ženských magazínech může klidně stát.

Co je ale fakt, je to, že pro každého zabírá něco jiného více, něco jiného méně. Ale odbourávat tuky a regulovat svou tělesnou hmotnost lze i bez diétovania a při různé stravě. Existují vysloveně potraviny, které podporují hubnutí , a proto byste je měli zvážit zařadit do svého jídelníčku častěji.

Tyto potraviny jsou nosiči v Elke množství nutričních hodnot , které jsou obaleny jen malým množstvím kalorií. Zasytí vás, stabilizují hladiny cukru v krvi , a množství jiného! Samozřejmě, jejich jedením nezhubnete, ale k Vašemu hubnutí například při cvičení výrazně pomohou .

Strava při hubnoucím procesu by měla být pestrá, proto nejezte pořád dokolečka totéž. Váš jídelníček si z potravin na hubnutí sestavte co nejpreciznější, a to povede k úspěchu. Je velmi prospěšné sledovat při jeho sestavování nutriční a energetickou hodnotu potravin .

 Grepfruit

Nebo famózní a známý spalovač tuků! Studie odborníků zjistili, že vliv grepfruitu na hubnutí opravdu není výmysl. Při pokusech zjistili, že sežrání poloviny grepu před jídlem pomohlo snižovat hmotnost výzkumné vzorku. Vedle nich stejně prováděli experiment na efekt hubnutí při grapefruitového tabletách, grapefruitového džusu a čerstvém grepfruit. Nikoho asi nepřekvapí, že čerstvý grep bez pochyby vyhrál s největší účinností.

Červený grep snižuje úroveň tuků v krvi , a obsahuje vysoký podíl látek, které pomáhají při boji se zákeřnou rakovinou. Stejně kaloricky je na tom velmi dobře, polovina grepu totiž obsahuje pouze 39 kalorií , a při tom Vás jako desátá klidně zasytí.

Grep můžete přidat do ovocného salátu, vytisknout si z něj šťávu nebo jíst jen tak samotný.

 Dýně

Jeden z největších pomocníků hubnutí ! Její pozitivní vliv na zdraví ale i regulování hmotnosti byl dokazování desítkami dohledatelný studií, proto bychom ji neměli jako potravinu na hubnutí rozhodně obejít.

Snižuje hladinu cukru v krvi a například čistá konzervovaná obsahuje 80 kalorií a množství vlákniny. Stejně jako grep zasytí, a ještě i téměř nekalorické (oproti jiným jídlům, co byste mohli zvolit na oběd). Pro přípravu tykve nepotřebujete nic zvláštního a existuje z ní celá řada zdravých receptů . Prívarok? Polévka? Pečená dýně? Všechno chutná výborně, a hned máte i několik kombinací a příležitostí při kterých ji můžete konzumovat.

 Borůvky

Borůvky nebo i jiné bobulovité ovoce jsou něčím, s čím jste se při tématu hubnutí už rozhodně museli setkat. Mají v elmi málo kalorií a naopak velmi hodně vlákniny a živin . Stejně nezvyšují hladiny cukru v krvi, a můžete je jíst víceméně kopy. Snižují cholesterol a mají nejvyšší antioxidační efekt ze všech ovoci, které můžete jíst.

Dokonce ve výzkumech vědci přišli na to, že konzumace borůvek je prevence před demencí. Tak proč jedním šupem nepomoci i své postavě i svému mozku!
Borůvky můžete pojídat jen tak samy, nebo třeba s jinými bobulemi, případně v bílém jogurtu, ovocném salátu … a vůbec v čemkoliv do čeho Vám pasují.

 Vajíčka

Nejlepší proteinový zdroj na jaký víte jednoduše natrefit. Podle výzkumů jsou vajíčka vhodné zejména k snídani, protože snižují pocit hladu a jednoduše člověka zasytí.

Možná jste přišli do styku s pověrou, že by se konzumovat měli při hubnutí pouze bílky, ale žloutek není o nic horší, ba dokonce obsahuje mnoho prospěšných látek jako například lutein či cholin . Ano, žloutek obsahuje tuk, ale ten přispěje k pocitu sytosti po tom, co vajíčko sníte. Takže ano, v konečném důsledku Vám prospěje konzumace celého vajíčka.

  Vajíčka si umíte připravit na tvrdo, na hniličku, jako volské oko, jako přílohu ke špenátu či jiným zahuštěné omáčky. Tak směle do obchodu, koupit si zásobu vajíček, dokud jsou ještě levné.  

 Fazole

Nebo šampion v oblasti vlákniny . Opravdu, neexistuje totiž potravina, která by obsahem vlákniny vyrovnala fazolích. Například šálek fazolí obsahuje 15-17 gramů vlákniny a do toho i 15-17 gramů bílkovin ! Možná ne tak dokonalých jako najdete ve vajíčku, ale stále zdraví prospěšných. Stejně je přírodním atioxidantom .

Vláknina pomáhá normalizovat pohyby střev , udržuje jejich čistí a zdravé. Snižuje riziko cukrovky, a výrazně pomáhá při hubnutí. Zaplní vás žaludek, zpomalí vstřebávání cukrů do krve a zabraňuje výkyvům hladiny inzulínu.

Navíc příprava fazolí může být zase velmi pestrá, můžete udělat polévku, prívarok, omáčku či ní ochutit zeleninový salát.

 Ořechy

S ořechy třeba ale opatrně . Ořechy jsou součástí mnoha dietních programů, přesto, že obsahují opravdu hodně kalorií. A proč? Obsahují množství energie a nakopnou vás do dne, i po konzumaci menšího množství.

Ve studii na Nurses Health studies přišli na to, že lidé, kteří ořechy jedli, byly v konečném důsledku hubenější jako lidé, který je nekonzumovali. Doporučené množství na den se ale i tak pohybuje kolem 30-45g .

Ořechy mají pozitivní vliv na stav srdce i jako prevence před demencí, cukrovkou či infarktem. K Vašemu jídelníčku byste je jako potraviny na hubnutí měli ale zařadit spíše sporadicky, jako pamlsek, místo všelijakých bonbonů/čokolád a podobně.

Účinný KetoMIX

KetoMIX je forma stravovacího programu, který zahrnuje předpřipravené jídla, které uvedou váš metabolismus do stavu ketózy. Tento stav způsobí agresivní spalování vašich tuků.

Při tomto typu stravování nehrozí jojo efekt, nakolik se stravujete prostřednictvím kompletní jídelní nabídky zahrnující koktejly, polévky, omelety apod. + Vám odpadá starost si takové jídla připravovat.

Program obsahuje:

 • Koktejly, polévky, omelety, kaše + příchutě
 • zdarma praktický shaker
 • kompletní manuál, recepty i jídelníček

Můžete si vybrat stravovací program na míru. Jedno jídlo vychází v přepočtu pouze 36 Kč. Střední program obsahuje jídla na 4 týdny, při kterém stabilně a postupně shodíte až 5kg.

Strava je připravena specialisty na nadváhu za účelem redukce váhy. Dlouhodobým užíváním (2 měsíce) víte spolehlivě zhubnout více než 15 kg. Kolik chcete shodit kg záleží pouze na vás.

Přečíst recenzi

Další potraviny na hubnutí, které byste mohli zvážit při sestavování svého jídelníčku:

 • Mléčné nízkotučné výrobky: nízkotučné bílé jogurty, nízkotučné mléka, sýry, tvaroh, …
 • Ovoce jakéhokoli druhu: ale nejlépe pouze do 15tej hodiny, respektive dopoledne
 • Sója : sójové mléko, tofu
 • Čočka, Cífer : jednoduše luštěniny
 • Kvalitní šunky s velkým obsahem masa
 • Pečivo : volte celozrnné , tmavé pečivo nebo knäckebrotu
 • Ovesné vločky : ať samotné, nebo jako součást v cereáliích či musli
 • Olej : používat co nejméně, a pokud, tak olivový
 • Zelenina : vyvarujte se velkým množstvím brambor či kukuřice, zkuste spíše brokolici, špenát
 • Maso : kvalitní hovězí či kuřecí maso přednostně
 • Rybí maso : zejména losos
 • Kyselé zelí : obsahuje hodně vitamínu C a přirozeně aktivuje střevní mikroflóru

 Závěr

Potraviny na hubnutí sice nezpůsobují sami o sobě úbytek váhy, ale výrazně k němu dopomáhají, pokud se o něj snažíte například fyzickou aktivitou. Existuje ještě množství potravin, které byste mohli zradit do jídelníčku na hubnutí, a jsou o nich dokonce napsáno i některé knižní publikace. Na inspiraci Vám ale snad postačí i náš krátký seznam, a věřte, pokud otestujete, rozhodně neobanujete! Nic z výše uvedených potravin Vaše hubnutí nezosabotuje naopak jen mu může pomoci. Proto směle na nákup a experimentuje, co se všechno dá z potravin na hubnutí vytvořit!

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply