citronova-dieta

Citronová dieta

Citronová dieta – dieta hvězd!

Citrusové plody mají obecně velmi pozitivní a blahodárný vliv na naši postavu, protože jsou schopné nejen  zrychlit metabolismus, zároveň však fungují jako brzdič chuti a apetitu!   Kyselá chuť a značná zásoba hlavně vitamínu C z něj dělají velmi vhodnou variantu na letní hubnutí . Je třeba si položit otázku: Kdy jindy jste schopen přijmout tolik tekutin a využít všech výhod konzumace citrónu pokud ne právě v létě? Citrónová dieta znamená hlavně zvýšit příjem a konzumaci citronu, neznamená však že jste odkázán pouze na něm.

Měli byste VĚDĚT
Chcete reálné zhubnout 5 a více kilogramů? KetoMIX je aktuální novinka z České republiky, kde pomocí předpřipravených jídel navodíte stav ketózy a vaše váha půjde rapidně dolů! Chcem si prečítať o KetoMIX programe [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Obsah článku

 1. Přehled
 2. S citrónem detoxikujete
 3. Výhody a nevýhody
 4. Jídelníček
 5. Příklady v praxi
[st_icon_box background=’#ffffff‘ opacity=’0.1′ border_color=’#ddff00′ icon=’info‘ icon_color=’#11ff00′ icon_bg=’#deff05′ icon_position=’icon-top‘ icon_spin=’yes‘]

Stručný přehled

 • zrychluje metabolismus
 • snižuje pocit hladu
 • dodržuje se 7 dní
 • citron se požívá s vodou nebo jako dochucovadlo jídla
[/st_icon_box]

Detoxikace s hubnutím

Citronová dieta je krátkodobá dieta s detoxikačním účinkem, která se drží 7 dnů . Jako mnohé jiné ovocné diety, není vhodná pro dlouhodobé podávání. Základním pilířem úspěchu je dodržiavnie stanovených pravidel a zásad. S citrónovou dietou zhubli i např. Jennifer Aniston, Beyonce nebo Heidi Klum. Všechny tři si ji velmi pochvalovali a měli s ní velmi pozitivní zkušenosti.

Citron jako jediné ovoce obsahuje největší množství kyseliny citronové – až 8% . V citrónu se také nachází i látka zvaná pektin , která významně pomáhá s hubnoucím procesem: tlumí schopnost absorbovat cukr z potravy, kterou přijímáme. Také pomáhá přijmout více vápníku, který je paradoxně také velmi důležitý při hubnutí. Poslední velkou výhodou je, že tlumí pocit hladu.

Jídelníček obsahuje výživově bohaté potraviny a jak zkušenosti mnoha ukazují, pro umocnění efektu lze zapojit ještě pohyb. Doporučuje se aerobní pohyb, kdy doplňujeme tekutiny vodou s citrónem.

Citrónová dieta – výhody versus nevýhody

Výhodycitronová-dieta

S citrónovou detoxikační dietou máte hubnutí  zaručeno av relativní krátké době shodíte značné množství kilogramů ( 5 dní až 5 kg.   Je vhodná, pokud chcete nárazově zhubnout, například před svatbou nebo stužkové , abyste v šatech vypadaly co nejlépe. Může vás navíc nakopnout, abyste svůj jídelníček zlepšily dlouhodobě.

Nevýhody

Jednoznačně jojo efekt . Pokud zhubnete a po dietě se vrátíte zpět ke svým starým stravovacím návykům, kila jsou zpět. Proto je třeba, abyste se začali zdravě stravovat a cvičiť , případně alespoň žít aktivnější život.

Alternativa

Účinný KetoMIX

KetoMIX je forma stravovacího programu, který zahrnuje předpřipravené jídla, které uvedou váš metabolismus do stavu ketózy. Tento stav způsobí agresivní spalování vašich tuků.

Při tomto typu stravování nehrozí jojo efekt, nakolik se stravujete prostřednictvím kompletní jídelní nabídky zahrnující koktejly, polévky, omelety apod. + Vám odpadá starost si takové jídla připravovat.

Program obsahuje:

 • Koktejly, polévky, omelety, kaše + příchutě
 • zdarma praktický shaker
 • kompletní manuál, recepty i jídelníček

Můžete si vybrat stravovací program na míru. Jedno jídlo vychází v přepočtu pouze 36 Kč. Střední program obsahuje jídla na 4 týdny, při kterém stabilně a postupně shodíte až 5kg.

Strava je připravena specialisty na nadváhu za účelem redukce váhy. Dlouhodobým užíváním (2 měsíce) víte spolehlivě zhubnout více než 15 kg. Kolik chcete shodit kg záleží pouze na vás.

Přečíst recenzi

Jídelníček:

 • Denně vypijte alespoň 3 litry vody nebo obdobné množství bylinných čajů.
 • Na svačinu si vždy dejte nějaké ovoce
 • Necukrite bílým cukrem, raději používejte cukr hnědý nebo med.
 • Konzumujte potraviny výlučně celozrnné.
 • Celkově jídlo kvalitně rozkousejte a žvýkejte na malé kousky

Jak může vypadat citronová dieta

 • Snídaně: zeleninový nebo ovocný salát se sojovým mlékem v množství 300ml, pohár spíše vlažné vody s celým vytlačeným citronem
 • Oběd: kvalitní tukuprostá ryba nebo kuřecí maso a plátky citronu, vhodný salát ze zeleniny a sklenici studené vody s celým citronem
 • Odp. svačina: džus z čerstvého ovoce s mandlemi
 • Večeře: 1 rohlík a polévka z kořenové zeleniny

nebo

 • Snídaně: 1 plátek celozrnného chleba, máslo šunka a ovoce podle chuti, nízkotučné mléko popřípadě sójové a sklenici teplé vody s citronem
 • Oběd: chléb s fazolovou mléčnou polévkou, sklenici studené vody s citronem
 • Odp. svačina: ovoce s ořechy dle výběru kromě arašídů
 • Večeře: dušená zelenina s rýží, pak jeden kus ovoce dle vlastního výběru
Různé diety přinášejí různé výsledky. Většinou ale škodí, proto byste si měli přečíst i o Ketomixe…

Dieta je založena na principu zdravého stravování , kde má citron svůj velký význam a požívá se s vodou nebo se používá jako dochucovadlo. Citron bývá velmi často používán například s rybou, kde vyniká svou typickou chutí. Celkově je citronová dieta koncipována režim detoxikace v kombinaci s rychlým hubnutím. Je nutné však dodržovat základní postupy – viz recepty a jídelníček.

Je třeba mít na paměti že dieta přinese i silný jojo efekt, jakmile ji přestanete dodržovat.

V SK: Citrónová diéta

Pokud máte zkušenosti s konzumováním citronu za účelu hubnutí a diety, vyjádřete se v diskusi s vašimi názory a může tak vzniknout relevantní fórum.

3.8/5 - (11 votes)

Leave a Reply