Nápoje na hubnutí

Nápoje na hubnutí – urychlí svůj metabolismus!

Při hubnutí je velmi důležitý i správný pitný režim. Které nápoje na hubnutí byste tedy měli pít pokud chcete zhubnout?

Voda

Čistá voda je ideálním příkladem nápoje, ať už při hubnutí nebo jiných okolnostech. Neobsahuje žádné sladidla ani přidáno škodlivé látky. Prospěje našemu zdraví a je snadno dostupná.

Také nesmíme zapomenout dodržovat při hubnutí pitný režim, a proto bychom neměli zapomínat vzít si s sebou vždy alespoň láhev vody.

Vodu si můžeme jednoduše ochutit trochou citronu, pomeranče či bylinkami a zároveň tak nastartujeme i náš organismus.

Čerstvé šťávy

Čerstvé šťávy jsou jeden z nejlepších pomocníků při hubnutí. Obsahují mnoho vitamínů (hlavně vitamin C), a dodají našemu tělu vlákninu. Naše tělo se tak může zbavit nadbytečných toxinů a kromě toho nám čerstvé šťávy často pomáhají při spalování tuků. Také prospívají ke zlepšení našeho zdravotního stavu a slouží jako prevence před různými onemocněními.

Je mnohem jednodušší před cestou do práce či do školy vzít si do tašky čerstvou šťávu, jak nosit s sebou celer, pól kila mrkve nebo plný košík ovoce.

Zelený čaj

Zelený čaj je znám svými účinky silného antioxidantu , také posiluje náš metabolismus a často urychluje hubnutí či spalování tuků. ideální je pít ho bez cukru s kapkou citronu. Nicméně, pokud nám čaj bez cukru není moc po chuti, je lepší osladit si ho medem. Můžeme konstatovat že zelený čaj patří mezi nejznámější nápoje na hubnutí.

Zelený čaj působí i jako prostředek, který brání stárnutí a udržuje naše tělo déle v dobré kondici. Při pravidelném pití se zlepšuje i naše pokožka a tvorba vrásek. Je známo, že zelený čaj dokonce obsahuje více kofeinu než káva, a proto povzbuzuje i naši mysl. Doporučuje se pít hlavně v dopoledních hodinách kvůli problémům se spánkem.

Černá káva

Dobrá, kvalitní černá káva obsahuje antioxidanty (stejně jako černý čaj), zbavuje tělo nadbytečných látek, nastartuje náš metabolismus a snižuje také riziko cukrovky. V některých studiích je dokonce prokázáno, že potlačuje hlad.

Při pití byste měli, tak při čaji, vynechat cukr. Pokud si do kávy přidáváte mléko, tak s nižším obsahem tuku. Nedoporučuje se překročit celodenní dávku kofeinu 300 miligramů denně, tedy 4 až 5 šálků.

Nápoje na hubnutí slouží především na urychlování metabolismu. Z pohledu výživy jsou tyto nápoje na hubnutí nedostatečné, ale jak podpora metabolismu výborné.

Rate this post

Leave a Reply