jak zhubnout po 40-tce

Jak zhubnout po 40-tce

Hubneme po 40

Věk přibývá, ručička na váze se posouvá nežádoucím směrem, účinná dieta v minulosti nefunguje v přítomnosti. Jste frustrovaná, už vás to nebaví, ale před tím než mávnete rukou a vykašlete se nato, přečtěte si tento článek.

Biorytmus člověka je naprogramován tak, že mezi 30 a 50 rokem života ztratí normální zdravý člověk v průměru 15 kg svalové hmoty, kterou nahradí tuk. Všechno se to děje z několika příčin. Jednou z nich je zpomalení metabolických procesů. Je vědecky podložené, že s přibývajícím věkem se přijatá potrava pomaleji a obtížněji zpracuje na energii. Za širší boky není odpovědný jen metabolismus, ale i genetická výbava, životní styl, stravovací návyky, stres, hormonální změny a v neposlední řadě i celkový zdravotní stav.

To zda budete hubnout a jak budete vypadat i po 40 velmi závisí na tom, jak jste se v minulosti stravovali, sportovali. Pokud jste žili sedavým způsobem života, nečekejte, že po čtyřicítce prostřednictvím sportu jen tak zhubnete a vůbec, pokud se dosud nestal sport vaší každodenní záležitostí, sotva si ho oblíbíte už v tomto období. Nabízíme pár jednoduchých pravidel jak začít zdravě žít a zhubnout.

jak zhubnout po 40-tce

Pohybová aktivita

Sportem ku zdraví a ke krásné postavě je sice namístě, ale bez správné stravy to nepůjde. Myslete nato, že pokud v posilovně propotil tričko a následně si energii doplníte tučným, nezdravým a kalorickým jídlem, jste tam, kde jste byli před tím zpoceným tričkem. Nemusíte hned podávat vrcholové sportovní výkony, začněte večerní procházkou, nejlépe ve dvojici.

Nečekejte dlouho

Před tím než se do celého procesu hubnutí pustíte, neočekávejte zázraky, genetiku tak či tak neoklamete. Jděte do toho s rozumem a nebuďte zklamaný, pokud se po týdnu nic nezmění, nevzdávejte se hned.

Motivace

Při hubnutí je nejdůležitějším faktorem motivace. Motivací může být zrcadlo, ve kterém vidíte vaše tělo, nebo metr, se kterým měříte ztrácející se centimetry. Taková motivace však může působit i znamenat omezení a to hlavně tehdy, když nevidíte hned výsledky, proto hledejte podporu. Najděte si někoho, s kým budete celý proces hubnutí absolvovat. Dobrá kámoška, ​​nebo kámo, která má stejný problém jako vy, může být tou správnou podporou ve stavech, kdy vám je nejhorší.

Změňte jídelníček

Ruku na srdce, kolik nezdravých jídel za den přijmete a pak se divíte z čeho přibíráte? Buďte k sobě objektivní. Podívejte se na sebe jako na cizího člověka, který vypadá jako vy, stravuje se jako vy a dělá všechno to jako vy. Co podle vás dělá proto aby vypadal lépe? Vezte, že pokud si řeknete, že jen jeden koláček za den mi nemůže ublížit, za týden to je již 7 kalorických, nezdravých koláčků. Takovým stylem lžete jedině sebe. Pokud se obáváte změny, nechoďte nato drasticky, zeleninu a rýži 5x za den, jděte na to pomalu. Začněte třeba tím, že po šesté hodině večer nebudete zatěžovat váš metabolismus těžkými jídly. Lákají vás sladkosti? Vyhoďte je nebo darujte. Láká vás smažené jídlo? Vařte zdravě a garantujeme, že se budete cítit mnohem lépe.

Od zítra hubnu

Neodkládejte denně svou novou cestu života, ve skutečnosti nevíte o co přicházíte. Začněte hned teď a buďte trpělivý.

Nevšímejte si vaše okolí

Určitě se setkáte s lidmi, kteří se vám budou smát, budou si z vás utahovat a kteří vás budou namlouvat na samé nezdravá jídla či aperitivy. Nepodlehněte pokušení, vydržte to. Po náročné práci přijde vytoužená odměna v podobě sexy křivek a tehdy se vás bude každý ptát jak jste to dokázali, vypadat tak úžasně.

Štítná žláza

Pokud se vám nedaří zhubnout a opravdu děláte všechno proto abyste hubli, možná zato může štítná žláza. Nízká funkce štítné žlázy narušuje produkci hormonů, které se výrazně podílejí na hubnutí nebo se obraťte na odborníka v oblasti hubnutí tvojadieta.sk

Voda, voda a ještě jednou voda

Dodržujte pitný režim. Denně vypijte přibližně 2 litry čisté vody. Pravidelné pití čisté vody urychluje metabolismus, prokrvuje tělo a osvěžuje mysl.

Udělejte vše proto, abyste se cítili lépe, řekněte stop svému nezdravému životnímu stylu a vítej svému novému já.

3.6/5 - (8 votes)

Leave a Reply