ovocna-dieta

Ovocná dieta – zkušenosti a recepty

 Ovoce přinese vitamíny, ale i jojo efekt

Ovocné dieta zahrnuje dietní proces, který je velmi podobný jiným dietám, založeným na konzumaci konkrétního ovoce, například jako melounová dieta , kde se konzumuje výhradně meloun. Ovocná dieta je však výhodná v tom,   že můžete konzumovat libovolné množství, resp. druh ovoce.  

Měli byste VĚDĚT
Chcete reálné zhubnout 5 a více kilogramů? KetoMIX je aktuální novinka z České republiky, kde pomocí předpřipravených jídel navodíte stav ketózy a vaše váha půjde rapidně dolů! Chcem si prečítať o KetoMIX programe [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Obsah článku

 1. Přehled
 2. Pravidla a délka trvání
 3. Výhody vs. nevýhody
 4. Omezení
 5. Jídelníček
 6. Závěr
[st_icon_box background=’#ffffff‘ opacity=’0.1′ border_color=’#ddff00′ icon=’info‘ icon_color=’#11ff00′ icon_bg=’#deff05′ icon_position=’icon-top‘ icon_spin=’yes‘]

Stručný přehled

 • princip spočívá v konzumaci libovolného druhu a množství ovoce
 • smějí se pít neslazené a nejlépe neperlivé minerálky
 • tato dieta není zcela vhodná pro mladistvé a děti
 • neměly by se do ní pouštět lidé trpící cukrovkou
[/st_icon_box]

Dokonce i během dnů můžete tyto ovocné druhy obměňovat podle vlastní chuti. Různých postupů i příkladných jídelníčků je značné množství, což otevírá dveře experimentování a různým sladkým kombinacím. Ovocná dieta je sladká a přesto velmi účinná v krátkodobém horizontu.

Ze zdravotního pohledu je však ovocná dieta doporučená pouze krátkodobě, maximálně na sedm dní.   Zhubnout lze od 3 do přibližně 6 kilogramů.   Dost to závisí od druhu ovoce v rámci jídelníčku, od počtu dní, během kterých budete dietu dodržovat a také od individuality každého organismu. Pro lidi, kteří trpí nějakou formou onemocnění trávicí soustavy nebo konkrétně například žaludku či slinivky, je nevhodná a mohla by i vážnější ohrozit zdraví.

Ovocná dieta – trvání a pravidla

Ovocná dieta bývá častou velmi oblíbenou variantou rychlého hubnutí hlavně pro celebrity, které během 3 dní dokáží shodit několik kilogramů. Fungování diety je jednoduché a snadno pochopitelné – je se pouze předepsán druh ovoce během tří dnů na předem stanoveném jídelníčku. Ovocnou dietu často nazývají i dietu modelek . Podmínkou funkčnosti ovocné diety je jíst ovoce ve správném pořadí a v dostatečném množství. Výhodou je, že nejen že rychle zhubnete (budete až překvapeni jak rychle), ale si pročistíte zanesené tělo a zlepšíte trávení . Mohli bychom to nazvat i třídenní detox.

Dovolené je pít pouze neslazené a neochucené minerální vody, nejlépe neperlivé . Dodržujte pitný režim cca 3 litry za den . Ovoce mě paradoxně v sobě velké množství vody, ale žízeň vás bude tak či tak, ovoce je přece sladké. Dovolené je pít i čaj, avšak pouze bylinný a neochucený . Podobně je to i s kávou. Klasickou kávu si dopřát můžete, jen ji neslaďte a nedolévejte mlékem.

Výhody a nevýhody diety

Výhody

 • Velký příjem vody a výživných látek.
 • Tedy široké spektrum vitamínů a minerálů.
 • Je nenáročná a snadno realizovatelná.

Nevýhody

Ačkoli vitamínů a minerálů budete mít dostatek, problém může nastat s tuky a sacharidy.   V extrémních případech hrozí poškození žaludku, slinivky nebo jiné části trávicího ústrojí.   Váha se ztrácí pouze prostřednictvím odvodňování, při delším čase praktikování má ovocná dieta za následek úbytek hmotnosti ze svalů. U některých lidí se dostaví zažívací těžko jsou spojené se zpomaleným metabolismem. Můžete si velmi zprotivit ovoce a co je nejhorší, ovocná dieta je vždy spojena s jo-jo efektem.

Alternativa

Účinný KetoMIX

KetoMIX je forma stravovacího programu, který zahrnuje předpřipravené jídla, které uvedou váš metabolismus do stavu ketózy. Tento stav způsobí agresivní spalování vašich tuků.

Při tomto typu stravování nehrozí jojo efekt, nakolik se stravujete prostřednictvím kompletní jídelní nabídky zahrnující koktejly, polévky, omelety apod. + Vám odpadá starost si takové jídla připravovat.

Program obsahuje:

 • Koktejly, polévky, omelety, kaše + příchutě
 • zdarma praktický shaker
 • kompletní manuál, recepty i jídelníček

Můžete si vybrat stravovací program na míru. Jedno jídlo vychází v přepočtu pouze 36 Kč. Střední program obsahuje jídla na 4 týdny, při kterém stabilně a postupně shodíte až 5kg.

Strava je připravena specialisty na nadváhu za účelem redukce váhy. Dlouhodobým užíváním (2 měsíce) víte spolehlivě zhubnout více než 15 kg. Kolik chcete shodit kg záleží pouze na vás.

Přečíst recenzi

Omezení ovocné diety

Ovocná dieta vyžaduje, abyste zvážili svůj zdravotní stav a při jakýchkoliv komplikacích byste se do diety neměli pouštět. Především a pro děti a mladistvé je zcela nevhodná. (Ale konzumace ovoce jako takového doporučená) Pro lidi, které dlouhodobě trápí problémy se zažívacím traktem nebo slinivkou žaludkem či žlučníkem stejně nedoporučujeme ovocnou dietu. Lidé, kteří mají problém s udržením hladiny cukru nebo konkrétní s cukrovkou, by se jí měli vyhnout úplně.

Ovocná dieta je dlouhodobě neúnosná a neměla by se držet více než 7 dní, ideálně však do 3 dnů.

Jídelníček

ovocna-dieta recepty

 1. Den
 • Snídaně: Dopřejte si 250g nakrájeného ananasu a k tomu neslazený černý čaj
 • Svačina: Znovu 250g ananasu
 • Oběd: Oběd se bude skládat ananasovo-banánového salátu 300g.
 • Svačina: 250g ananasu, nejlépe vždy s čerstvého
 • Večeře: Večeře bude stejná jako oběd
 1. Den
 • Snídaně: Snídá 250g sladkého červeného melounu a neslazený černý čaj
 • Svačina: 150g jablek
 • Oběd: Oběd se bude skládat z ovocného salátu jablka a melounu
 • Svačina: 150g jablek
 • Večeře: Večeře podobně jako oběd, můžete si však upravit množství
 1. Den
 • Snídaně: 3k kiwi a neslazený bylinný čaj
 • Svačina: 100g hroznů
 • Oběd Na oběd si dopřejte více druhů ovoce např. ananas, jablko, pomeranč, banán. Zaleží od chtti
 • Svačina: 100g hroznů
 • Večeře: Bude opět podobná jako oběd, můžete si ale upravit gramáž podle chuti
Různé diety přinášejí různé výsledky. Většinou ale škodí, proto byste si měli přečíst i o Ketomixe…

 Slova na závěr

Abychom si to shrnuli, ovocná dieta je jednoduchá, rychlá a nenáročná volba na rychlé hubnutí. Má dostatek vitamínů a minerálů , je však bez komplexních sacharidů, bílkovin a tuků. Může se držet jeden den, ale i tři. Rychle vás odvodní, shodíte i 3kg. Faktem ale zůstává,   že po uknčení kúry máte jo-jo efekt jistý a hned skočíte na původní váhu  . Jde spíše o očistu organismu jako trvalé zhubnutí.

Je vhodné a ideálně před svatbou, stužkovou nebo plesem, abyste v šatech vypadaly co nejlépe. Vhodné řešení může představovat i po Vánocích, kdy jste přejedení všech vánočních a sviatkových pokrmů. Shodíte lze vánoční kila a snadněji najedete na předchozí stravovací návyky. Nezapomínejte ale ani na sport a cvičení , které vám pomohou ještě více.

V CZ: Ovocná dieta

Pokud máte zkušenosti s s různými ovocnými dietami, budeme rádi, pokud se s námi o ně podělíte v komentářích a pomůžete tak vytvořit hodnotné fórum.

4.7/5 - (4 votes)

Leave a Reply