prodietix

Prodietix

Začínají vám být těsněji kalhoty, nebo Vaše obtáhnutá halenka na Vás už nevypadá tak dobře jako kdysi? Každá si řekne: čas zhubnout. Někdo to zkouší cvičením a někdo dietou, obě metody mohou a nemusí být efektní. Hlavně pokud jde o diety. Naslibují hory doly, ale po pár dnech už opravdu není síla ani vůle dietu dodržet, neboť přijde hlad či lákavé chutě. A nedejbože s ní najednou i skončíte a dostaví se jojo efekt. Zapomeňte na takového neefektivní hubnutí. Vyzkoušejte proteinovou dietu Prodietix!

Obsah článku

  1. Charakteristika
  2. Fázy
  3. Výhody a nevýhody
  4. Cena a balenie
  5. Hodnotenie
[st_icon_box background=’#ffffff‘ opacity=’0.1′ border_color=’#ddff00′ icon=’info‘ icon_color=’#11ff00′ icon_bg=’#deff05′ icon_position=’icon-top‘ icon_spin=’yes‘]

Stručný prehľad

 • dieta původem z Francie
 • proteinová dieta stejně jako Ketomix
 • funguje na principu ketózy
 • prodává se ve formě balíčků
[/st_icon_box]

Čo je to Prodietix?

Prodietix je, jak jsme již výše uvedli takzvaná proteinová dieta. Můžete ji najít i pod názvy bílkovinná, ketogenní nebo i keto-dieta.

Proteinová dieta: vznikla vědeckou metodou, která byla popsána poprvé Hardvarským profesorem Blackburnem v USA. Je založena na principu, který říká, že pokud lidské tělo příjemně ve stravě dostatek proteinů, ale zároveň se omezují tuky a sacharidy, tak do dvou dnů se v něm navodí stav zvaný ketóza. Stav ketózy způsobí redukci hmotnosti na úkor tukové tkáně, přičemž ale svalová hmota zůstává nedotčena díky užívaným bílkovinám. To je také důvodem, proč se při ní nemusíte obávat jojo efektu.
(Jojo efekt – opětovné nabírání tuků po ukončení diety.)

Je velmi náročné snažit se navodit v těle ketózu přirozenou cestou z běžně dostupných potravin, proto byla vyvinuta dieta Prodietix. Součástí této diety jsou speciální jídla bohatá na protein, minerály či vitamíny.

Všechna jídla v rámci Prodietix jsou vyráběny z prvotřídních surovin ve Francii.

V čem je zvláštní Prodietix dieta?

Při běžných dietách je spalována hmotnost a úbytek na váze 60% z tuků ale 40% i ze svalové hmoty. Jelikož jsou naše svaly spalovači tuků, až klasickou dietu ukončíte, tělo se neumí vypořádat s úbytkem svalové hmoty a klasickou stravou zároveň, proto se začne dít takzvaný výše zmíněný jojo-efekt. Jednoduše řečeno, začnete opět přibírat, a po čase jste znovu tam kde jste začali.

Protiedix dieta byla navržena tak, aby se toto nedělo. Redukování hmotnosti při keto-dietě se provádí hlavně na úkor vašich tukových buněk, a zachovává se stav svalové hmoty.

Musím cvičit při Prodietix dietě?

V zásadě při tomto druhu diety cvičit nemusíte, zvláště pokud nemáte čas, nebo se Vám to nedá ze zdravotních důvodů. Ale, jak při každé jedné dietě a snaze zhubnout,   pohyb je velmi nápomocný k pozitivním a rychlejším výsledkům.   Víceméně může jít o jakýkoliv druh pohybové aktivity, avšak doporučují se zejména aerobní cvičení, například plavání, jogging , cyklistika, bruslení. Trvání takové aktivity by mělo pohybovat na 40 a více minutách. Proto, pokud se Vám takový čas věnovat nedá, můžete například jen vyměňovat výtah za schody, případně chodit na delší procházky s Vaší polovičkou či kamarády.

Tri fáze Prodietix diet

1.fáze

Váhově-redukční fáze, která je nejpřísnější z 3 fází tohoto druhu dety. Jídelníček je sestaven totiž pouze ze zeleniny a předpřipravených proteinových jídel. Právě v této fázi může mnoho lidí mít problém, ale kde je vůle, tam je cesta ai tato fáze se dá velmi snadno absolvovat. Pro každého jedince se může počet proteinových jídel na den lišit, ale bývá jejich průměrně 4-6 kusů. V této fázi se tělo dostává do stavu ketóza a začíná spalovat. Už po sedmi dnech užívání jsou viditelné výsledky na těle.

Povolená zelenina: chřest, lilek, patizon, řeřicha, artyčok, tuřín, všechny druhy salátu, všechny bylinky, sušená cibule, sušený česnek, květák, cuketa, čekanka, ředkvičky, ředkev, okurka, brokolice a jiné. Přesný seznam i spolu se vzorovým jídelníčkem najdete zde:

2.fáze

Stabilizační fáze, která je přijatelnější díky tomu, že se do jídelníčku začínají začleňovat sacharidy a tuky. Jedno z proteinových jídel v první fázi se nahrazuje, normálním ‚jídlem (nejčastěji večeře nebo oběd). Tedy pokud jste měli 4 proteinové jídla v 1.fáze, nyní budou pouze 3 a jedno normální. Ketóza je v těle stále udržována, ale úbytek váhy je již pomalejší než v předešlé fázi. Je však velmi důležitá, aby se tělo postupně akumulovaly na klasickou stravu a nezačal po drastickém ukončení diety po 1.fáze nežádoucí jojo-efekt. Rovněž se rozšiřuje seznam povolené zeleniny.

Normálně jídla v této fázi mají ale omezené suroviny, ze kterých se mohou skládat. Jsou to suroviny jako: vejce, telecí maso, kuřecí maso, pstruh, cejn … a podobně. Přesný seznam opět najdete zde:

3. fáze

Fixační fáze, nebo také fáze která je mezistupněm mezi dietou a normálním stravováním. Laicky řečeno snižuje riziko jojo-efektu. Dá se říci, že je stejná jako druhá fáze, ale ještě mírnější. Poměr sacharidů v starve se postupně zvyšuje. A ještě jedno z proteinových jídel opět nahrazujete normálním jídlem. (Měla by to být nejlepší večeře a oběd). Co přibývá oproti druhé fázi hlavně, jsou přílohy. Rýže, brambory, luštěniny. Samozřejmě dávky je třeba zvětšovat pouze po malých částech, aby si organismus zvykl.

Příklad povolených surovin: cottage, tuňák, tvaroh, rýže, brambory (v uvedených množstvích spolu se vzorovým jídelníčkem, které najdete zde.

Výhody proteinové diety Prodietix:

 • bez jojo efektu
 • dostatek energie
 • dobrá nálada (kvůli ketóze která nastane v těle)
 • účinnost
 • množství uživatelských recenzí
 • kvalitní jídla

Nevýhody proteinové diety Prodietix:

 • cena
 • Předepsané proteinové jídla nemusí každému lahodit
 • Problém pokud chcete někam cestovat a podobně
 • Nemůžete ji ukončit kdy chcete pokud nechcete aby se dostavil jojo efekt

Časté chyby při Prodietix dietě:

 • Konzumace alkoholu vedle diétovaní
 • Nedodržení přísunu bílkovin (nedobranie všech jídel naplánovaných na den)
 • Přerušení diety příjmem pečiva (které má příliš velké množství sacharidů)
 • Přislazování cukrem či medem (může se pouze stévie nebo aspartam)
 • Návrat k nesprávným stravovacím návykům po ukončení diety
 • Předčasné ukončení dety
 • Nedodržování pitného režimu
 • Příliš velké množství příloh v 3. fáze

Cena a balenie

 

Cena této diety se variuje na základě toho co potřebujete. Na základě kalkulačky ze stránky Prodietix.sk si víte vypočítat, kolik týdenní a pokud program potřebujete.

Orientační ceny některých Prodietix programů:

Program Z1 (nízká redukce váhy, cca. 6kg) na 3 týdny: 3 213 Kč

Program Z2 (střední redukce vady, cca. 9kg) na 6 týdnů: 5 796 Kč

Program Z3 (vyšší redukce váhy, cca. 15kg) na 9 týdnů: 8 127 Kč

Program Z4 (velká váhová redukce, cca. 20kg) na 12 týdnů: 10 332 Kč (aktuální cena zde)

Hodnotenie

Pokud toužíte po úbytku na váze, Protiedix dieta může být pro Vás tou správnou cestou. Pokud víte, že máte pevnou vůli, nebudete mít problém s proteinovými jídly a přejdete lehce přes všechny tři fáze. Na stránce dokonce najdete kalkulačku pro výpočet vaší proteinové diety, a dieta je tedy uzpůsobena Vám a Vašim potřebám, proto se nemusíte bát, že by nezabrala. A pokud ještě nejste přesvědčen, zkuste vyhledat uživatelské recenze….

Rate this post

Leave a Reply