90 denní dieta

90 denní dieta – recenze

90 denní dieta – jak vyplývá z názvu se praktikuje tři měsíce . Během 90-ti dnů můžete zhubnout 25 kilogramů . Rozlišovací dieta funguje na principu střídání dní a konzumaci specifických skupin potravin .  Dny se nazývají škrobový, bílkovinný, cukrový, vitamínový a vodní den ,   přičemž v tyto dny musíte konzumovat přesně pouze to, co je povoleno.

Měli byste VĚDĚT
Chcete reálné zhubnout 5 a více kilogramů? KetoMIX je aktuální novinka z České republiky, kde pomocí předpřipravených jídel navodíte stav ketózy a vaše váha půjde rapidně dolů! Chcem si prečítať o KetoMIX programe [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Obsah článku

 1. Přehled
 2. Co budete jíst?
 3. Před zahájením
 4. Výhody vs nevýhody
 5. Jídelníček
 6. Recepty
[st_icon_box background=’#ffffff‘ opacity=’0.1′ border_color=’#ddff00′ icon=’info‘ icon_color=’#11ff00′ icon_bg=’#deff05′ icon_position=’icon-top‘ icon_spin=’yes‘]

Stručný přehled

 • praktikuje se 3 měsíce
 • princip spočívá v každodenním konzumaci jiného druhu stravy
 • u někoho může zpomalit metabolismus
 • náročná na dodržování
[/st_icon_box]

90 denní dieta je příjemnou změnou v stravě, tedy v každodenním jídelníčku . Nejde o klasickou dietu, kdy jste nuceni dlouhodobě konzumovat stejnou potravinu / potraviny opakovaně, až je to nesnesitelné. Tento dietní program si zakládá na neustálém střídání určených dnů a s nimi tedy i různých druhů potravin.

Pokud hubneme, redukují se tuky ve stravě, ale nevylučují se. Důvod je ten, že při nevyvážené a dlouhodobě jednotvárné stravě si člověk může spíše ublížit jak pomoci (což je častá chyba mnoha diet, které často zcela vylučují tuky). Pokud dlouhodobě nekonzumujeme určitý druh výživové složky, tělo začíná stávkovat v podobě různých onemocnění a metabolických poruch.

Aby k takovým poruchám nedošlo, základ je pestrá a vyvážená strava. Takový poměr vyvážených složek obsahuje i 90 – denní dieta. Důležité je si uvědomit, že pokud se drží velmi přísná redukční dieta s nedostatkem živin, výsledkem je spíše zpomalení metabolismu , což je ideální recept na nechudnutie. Proto je důležité dodržovat určité stravovací návyky . Důležitými zásadami jsou jíst alespoň 5 krát denně , mezi jídly mít přibližně 3 hodiny pauzu, dodržovat vhodný pitný režim, mít alespoň základní pohyb, pravidelně av stejný čas chodit spát, nestresovat se.

Co jíst při 90 denní dietě?

 • Bílkovinný den – v tento den si můžete vychutnat dostatek masa jako kuřecí, krůtí , králičí hovězí či dokonce i vepřové maso. K masu se nedávají běžně zažité přílohy ale hlavně zelenina. Na oběd si můžete dělat i zeleninové polévky. Na večeři jezte pouze poloviční dávky toho, co jste měli na oběd. Povolené jsou i neslazené mléčný výrobky všeho druhu, ale pozor, tehdy když máme maso mléčné výrobky nekonzumujeme.
 • Škrobový den konzumujete výlučně sacharidy a to ve formě brambor, rýže, těstovin, celozrnného pečiva či luštěnin. Znovu jako přílohu podávejte pouze zeleninu a večera by měla být znovu poloviční velikosti.
 • Cukrový den – 90 denní dieta v tento den povoluje převážně sladké potraviny, jako knedlík, žemlovka, pizza na sladce. Překvapivě si můžete v tento den dát na večeři tabulku čokolády, pěnovou dort či jinou cukrovou pochoutku.
 • Vitaminový den si zakládá výlučně na konzumaci ovoce a ořechů. Ovoce může být v čerstvé i v sušené formě. Konzumovat se může jakýkoliv druh v množství, aby nás adekvátně zasytil.
 • Vodní den se zařazuje do jídelníčku při 90 denní dietě pouze jednou za měsíc a měl by následovat před bílkovinným a po vitaminovém dny. Tento den očišťuje a regeneruje.

Před zahájením

Ještě před tím, než se na dietu vrhnete, měli byste udělat několik věcí. Mezi ně patří například,  že se odvážíte a změříte .   Pokud během diety budete dělat pokroky, nebudete vědět jak velké a mohla by vám chybět motivace. Proto se na začátku postavte na váhu a vezměte do ruky metr. Během diety se průběžně znovu a znovu premeriavajte a výsledky si zapisujte.

Samozřejmě nezapomínejte i na svou mysl . Myslete pozitivně, ale realisticky . Nečekejte zázraky a budete překvapeni, jak dobře jdou kila dolů.

V případě, že hodně cvičíte , nedívejte se na váhu, ale na obvody .

 90 denní dieta – výhody a nevýhody

Výhody

  • pestrá a vyvážená dieta s výsledky
 • bez hladu a omezování
 • jojo efekt je vyloučen
 • jedna z mála diet, kterou lze dodržovat dlouhodobě
 • není náročná na čas a peníze

Nevýhody

 • opakované střídání dní
 • redukce váhy je pomalejší
 • náročná na vytrvání

Alternativa

Účinný KetoMIX

KetoMIX je forma stravovacího programu, který zahrnuje předpřipravené jídla, které uvedou váš metabolismus do stavu ketózy. Tento stav způsobí agresivní spalování vašich tuků.

Při tomto typu stravování nehrozí jojo efekt, nakolik se stravujete prostřednictvím kompletní jídelní nabídky zahrnující koktejly, polévky, omelety apod. + Vám odpadá starost si takové jídla připravovat.

Program obsahuje:

 • Koktejly, polévky, omelety, kaše + příchutě
 • zdarma praktický shaker
 • kompletní manuál, recepty i jídelníček

Můžete si vybrat stravovací program na míru. Jedno jídlo vychází v přepočtu pouze 36 Kč. Střední program obsahuje jídla na 4 týdny, při kterém stabilně a postupně shodíte až 5kg.

Strava je připravena specialisty na nadváhu za účelem redukce váhy. Dlouhodobým užíváním (2 měsíce) víte spolehlivě zhubnout více než 15 kg. Kolik chcete shodit kg záleží pouze na vás.

Přečíst recenzi

Jídelníček 90 denní diety

DEN 1. – bílkovinný

 • Snídaně: vybraný druh ovoce, například 2 jablka s banánem
 • Oběd: Kuře se zeleninou
 • Večeře: Můžete zopakovat jídelníček z obědu nebo změnit druh masa, třeba však podávat menší dávku asi 2/3

Měli byste znát:

Základem dobré svaloviny jsou bílkoviny, které můžete získat ve výborném stavu hlavně z drůbeže. Pokud máme dobrý základ svaloviny, tak se nám i metabolismus urychluje. Z masa je vždy třeba odstranit tlusté části a je vhodné ho připravovat pouze z min. množství tuků. 90 denní dieta začíná s bílkovinným dnem, který je její nedílnou součástí.

DEN 2. škrobový

 • Snídaně: opět ovoce, například meloun a banán
 • Oběd: Vařená rýže s tofu sýrem a se zeleninou
 • VEČEŘE podáváme 2/3 obědu a stejné jídlo

V tento den si můžete připravovat i jiná jídla, jejichž základ je postaven na škrobů. Výbornou potravinou jsou brambory, které si můžete připravovat na libovolný způsob.

DEN 3. sacharidový

 • Snídaně: 2 pomeranče s hrozny
 • Oběd: sýrové těstoviny
 • Večeře: na večer můžete konzumovat nejen chléb ale také sladkosti

Při 90 denní dieta si můžete v tento den dát i pizzu, musí však být se zeleninou.

Jídelníček – DEN 4. vitamínový

 • Snídaně: broskve, meruňky, jablka (nač máte chuť)
 • Svačina: rozmixované ovoce nebo alespoň 3 deci kvalitní a čerstvé ovocné šťávy
 • Oběd: vrtání s různým druhům ovoce dle vlastního výběru
 • Svačina: ořechy
 • Večeře: banán

Udržovací dieta
Když 90 denní dieta skončí, již není třeba dodržovat jednotlivé dny. Avšak v příručce Dalších 90 dní je koloběh dělený na bílkoviny, škroby, škroby, bílkoviny, uhlohydráty a vitamíny.

SNÍDANĚ
Je vhodné alespoň některé dny podávat stále různé druhy ovoce. Můžete však už konzumovat i pečivo. Vždy ale preferujte celozrnné.

OBĚD
Při obědě je třeba držet zásady, že zeleniny nikdy není dost ani mnoho.

VEČEŘE
Při večeři se stejně už netřeba omezovat, zásada je ale nejíst velmi na večer.

TEKUTINY
Voda je vždy základem pitného režimu. Můžete však už přidat i kávu či příležitostně pohár vína.

VODNÍ DEN
Stále si ho můžete příležitostně zopakovat. V tento den pijete vody, polévky, ovocné a zeleninové šťávy …

Po ukončení 90 denní diety si musíte dát pauzu minimálně stejně dlouhou dobu pokud byste s dietou chtěli znovu začít. Zbavovat se tuku není pro tělo vůbec jednoduché a proto mu třeba dopřát odpočinek.

90 denní dieta a výběr receptů při jednotlivých dnech

Bílkovinný den

Pangasius na zelenině

90-denní dieta 1

pangasius, 1 paprika, cherry rajčata, 1 cibule, sůl a pepř, koření na ryby

Na oleji opečeme osolenou a okořeněnou rybu ze všech stran, pak přidáme nakrájenou papriku, rozdělená na polovinu rajčata a dusíme pod pokličkou asi patnáct minut.

Kuřecí nudličky s paprikou
90-denní dieta 2
1 kg kuřecích stehenních řízků, 3 lžíce kečupu, 3 lžíce hořčice, 1 cibule, 3 lžíce oleje, 3 lžíce sladké papriky

Mäso nakrájíme na proužky, promícháme s uvedenými surovinami a dáme na hodinu do chladničky. Pak přidáme nakrájenou cibuli.
Dáme na rozpálenou pánev a opékáme, až je maso měkké.

Škrobový den

Bramborová polévka
90-denní dieta 3

6 brambor, 1 cibule, 2 stroužky česneku, 1 lžíce rajčatového protlaku, 1 lžička červené papriky, polévková zelenina, špetka tymiánu, 3 kuličky pepře, nasekaná petrželová vňať

Do hrnce dáme nakrájené brambory, přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, papriku, pepř, rajčatový protlak a polévkovou zeleninu. Zalijeme vše vodou a necháme vařit doměkka. Ke konci přidáme lisovaný česnek a petrželku.

Rýže s dušenou zeleninou
90-denní dieta 4
120 g rýže, 6 dl zeleninového vývaru, sůl, 1 menší cibule, 2 stroužky česneku, 1 středně velká mrkev, 1 čerstvá paprika

Na oleji osmahneme nadrobno nakrájenou cibuli, mrkev, papriku a lisovaný česnek, zalijeme vývarem a dusíme do měkka.
Do základu můžeme přidat rýži nebo můžeme vařit zvlášť.

Různé diety přinášejí různé výsledky. Většinou ale škodí, proto byste si měli přečíst i o Ketomixe…

Sacharidový den

indické chlebíčky
90-denní dieta 5
200 g celozrnné mouky, 150 ml vlažné vody, špetka soli, koření podle chuti (použila jsem směs provensálského koření), 1 lžička oleje, rajčatová omáčka nebo kečup

V míse smícháme mouku a sůl a pomalu přilijeme vodu, olej a koření a vymícháme těsto. Pak těsto pokropíme vodou, přikryjeme a necháme asi 30 minut odpočívat.
Pak těsto podsypeme trochou mouky a vytvoříme 6 kuliček, z nichž vyválíme placky. Opečeme na rozpálené pánvi.
Potřeme je kečupem a můžeme stočit do roládky. Jíme je teplé.

Těstoviny s rajčatovou omáčkou
90-denní dieta 6 
120 g těstovin, 1 menší cibule, mražená zelenina, 1 rajčatová konzerva, 1 lžíce sladké papriky, sůl, pepř, 1 lžička olivového oleje, špetka oregana, špetka bazalky

Cestoviny uvaříme podle návodu.
Nakrájenou cibuli osmažíme na oleji, přidáme zeleninu a rajčata z konzervy, přisypeme papriku, oregano, bazalku, sůl a pepř.
Těstoviny pak přelijeme připravenou omáčkou.

 

90 denní dieta a Vitamínový den

Dýňová polévka s jablkem

90-denní dieta 7
1 dýně Hokaido, 1 jablko, 50 g másla, trochu sušeného nebo větvička čerstvého tymiánu, 1 lžíce lesního medu, zeleninový vývar

Tekvicu očistíme, zbavíme semínek a nakrájíme na menší kousky a spolu s rozkrájenými jablkem dáme do hrnce, ve kterém již je rozpuštěné máslo. Chvíli restujeme a pak přidáme tymián a med. Nakonec zalijeme vývarem. Vaříme na mírném ohni asi 25 minut do změknutí dýně.
Pak vše rozmixujeme na hladký krém. Můžeme přisolit. Na talíři také můžeme ozdobit smetanou nebo opečenými krutonky.

Pečené banány
90-denní dieta 8
banány, trochu másla, mleté oříšky, hrozienka

Banány rozpůlíme a na másle opečeme. Na talíři posypeme oříšky a rozinkami.

Recepty sme převzali s Martininý kuchyně

90 denní dieta – máte s ní zkušenosti? Podělte se o ně v komentářích a pomozte tak dalším návštěvníkům.

3.5/5 - (4 votes)

Leave a Reply