protein na hubnuti

Proteiny na hubnutí

Pokud jste jedním z lidí, co se z času na čas zamyslí nad tím, co dělat se svou postavou, určitě jste již vyzkoušeli množství alternativ. Nebo možná teprve hledáte tu první na vyzkoušení?

Samozřejmě, při hubnutí je prvořadý pohyb , ten nenahradí nikdy zcela nic, ale existuje mnoho způsobů jak si pomoci vedle něm nebo částečně i bez něj. Můžete zkusit různé diety, bylinky na hubnutí nebo zázračné pilulky , které málokdy fungují. A co můžete zkusit ještě? Například proteiny na hubnutí !

Obsah článku

  1. Proteiny na hubnutí
  2. Kdy přijímat proteiny
  3. Syrovátkové proteiny
  4. Příklady proteinů na hubnutí
  5. Závěr

 Proteiny na hubnutí

Proteiny na hubnutí jsou určeny pro všechny, jakéhokoli věku či pohlaví, kteří touží po hezčí postavě a zbavení se nadbytečných kil. Proteiny na hubnutí mají formu proteinových nápojů , které můžete vypít místo snídaně, svačiny, nebo kdykoli vás chytne hlad no nechcete zbytečně jíst. Obsahují velké množství bílkovin, takže Vás dokonale zasytí a kromě toho na jejich trávení organismus potřebuje velké množství energie, čímž dochází k hubnutí.

Když se řekne proteiny, většina z Vás si asi představí posilování a nabírání svalové hmoty. Není to však opravdu jen o tom! Jen třeba užívat ty správné.

Vybrat vhodný protein není úplně snadné, ale základ je jasný. Pokud chcete hubnout, vyberete takový, který má méně kalorií, sacharidů a cukrů .

Jako u jiných potravinách tak i při proteinu třeba vědět, že netřeba přijímat více než vydáváme, pokud chceme shodit nadbytečná kila. Pokud byste začali být enormní množství proteinů a nic při tom nedělat, zaručeně nezhubnete, naopak naberete váhu. Proto je třeba zvolit správné množství a ve správnou dobu, přiměřeně našim pohybovým aktivitám.

 Kdy je nejlepší přijímat proteiny (nejen při hubnutí)?

U většiny nápojů máte psané, kdy je doporučeno je užívat. Řiďte se spíše instrukcí kterou najdete na obalu, uvedené termíny jsou spíše orientační a nemusí se vztahovat na všechny typy proteinů.

  • Ráno – když vstanete a nemáte čas snídat, proteinový nápoj vám rozhodně nezabere mnoho času. Abyste nabrali energii do dne, potřebujete kombinaci rychle i pomalu se trávicích proteinů. Takovým příkladem může být syrovátkový protein, ke kterému buď namixujete kasein nebo nějaké jídlo v podobě vajíček či sýra.
  • Před tréninkem – Konkrétně tak 20 minut před tréninkem je ideální čas na to přijmout dávku bílkovin. A proteinový nápoj Vám jejich rychle opatří.
  • Po tréninku – Kombinace rychle a pomalu se trávicího proteinu jako při snídani zabezpečí pro tělo rychlou regeneraci po cvičení
  • Během dne – Místo různých pamlsků v případě hladu byste měli upřednostnit raději proteiny, které se pomalu tráví. Například kasein.
  • Večer – Někomu to může znít zvláštně, ale i večer je dobré tělu dodat pomalu trávicí se bílkoviny. Opět tedy kasein.

Samozřejmě, nemusíte si dávkovat protein každý z vyjmenovaných termínů. Ty jsou jen orientační , na to, kdy je to vhodné pro maximální účinek. Také myslete na to, jaký druh proteinu třeba kdy použít, pokud chcete dosáhnout požadované výsledky, musíte o nich vědět více než jen jejich příchutě.

Syrovátkové proteiny = proteiny na hubnutí

Whey protein je syrovátkový protein, který je vyráběn z mléka zpracovaného do práškové formy. Do surového prášku se samozřejmě přidávají příchutě a vitamíny či minerály. Podle druhu proteinu i jiné přísady. Po tom jak je zpracován a v této podobě zakoupen se připravuje velmi jednoduše. Stačí ho vsypat do ledajaké tekutiny, nejlépe vody či odtučněného mléka. Měl by obsahovat buď žádné nebo velmi málo cukrů a malý podíl sacharidů.

Whey proteinů je na trhu velké množství, a vybírat tedy máte opravdu z čeho. Zde je pár na ilustraci.

 Příklady proteinů na hubnutí:

100% Whey Gold Standard 450 g

Nejlépe hodnocený protein z této stránky. Doporučuje se používat ráno nebo případně před tréninkem. Má tři příchutě : čokoládovou, vanilkovou a jahodovou.

Jedno balení vystačí na 15 dávek proteinu.

Obsahuje:

Kalorie 110 kcal
Bílkoviny 24,2 g
Sacharidy 1,3 g
z toho cukry 1,1 g
Tuky 0,9 g
z toho nasycené 0,5 g
trans tuky 0 g
Sodík 77 mg

Cena: 440 kč 

100% Whey Protein Professional 920g

Druhý nejlépe hodnocený protein ze stránky bodyworld.sk. Obsahuje směs trávicích enzymů , aby se aminokyseliny z bílkovin lépe uplatnit. V tomto balení vyšly limitované edice v příchuti ananas a třešňový jogurt.

Obsahuje 30 dávek v jednom balení.

Obsahuje:

Kalorie 112 kcal
Tuky 2 g
z toho nasycené 0,7 g
Sacharidy 1,4 g
z toho cukry 1,4 g
Bílkoviny 22 g
Sůl 0,41 g
Amino Acid Matrix 1300 mg
L-Glutamin 800 mg
L-Leucin 250 mg
L-Isoleucin 125 mg
L-Valin 125 mg
Směs trávicích enzymů 24 mg
Bromelain 12 mg
Papain 12 mg

Cena: 520 kč 

Protein Delite – Scitec 1 000g

Tento protein je zase jeden z vedoucích na stránce Gymbeam. Má 63% obsah bílkovin s různou rychlostí uvolňování. Specifický je také tím, že obsahuje kousky ovoce nebo čokolády, podle příchutě. Užívat by měl dvakrát denně a to po tréninku a jako večerní jídlo.

Obsahuje:

Kalorie 122 kcal
Kalorie z tuku 6 kcal
Tuk celkem 2,5 g
Cholesterol 25 mg
Sacharidy celkem 6 g
Cukry 3 g
Vláknina 1,5 g
Bílkoviny 19 g
Draslík 37,5 mg
Sodík 165 mg
Amino směs (dextróza, L-glutamin, Taurin) 485 mg

Cena: nyní jen za 600 kč

Protein Just Whey 1000 g

Just Whey je syrovátkový vícesložkový protein. Má až 75% obsahu bílkovin . Ochucování bývá holandským kakaem a Stevieho a je dokonce obohacen o trávicí enzymy. Je také bohatý na vitamíny a má vysokou biologickou hodnotu.
Just Whey je syrovátkový vícesložkový protein. Má až 75% obsahu bílkovin . Ochucování bývá holandským kakaem a Stevieho a je dokonce obohacen o trávicí enzymy. Je také bohatý na vitamíny a má vysokou biologickou hodnotu.

Obsahuje:

Energetická hodnota 480,3 kJ/113,2 kcal
Tuky 1,7 g
z toho nasycené tuky 1,2 g
Sacharidy 2 g
z toho cukry 1,8 g
Bílkoviny 22,5 g
Magnézium citrát 100 mg
Oxid zinečnatý 10 mg
Vápník 134 mg
Draslík 140 mg
Fosfor 83,7 mg
Sodík 60,5 mg
Vitamín E 20 mg
Vitamin B6 5 mg
DigeZyme® 80 mg

Cena: speciální akce 520 kč  + GymBeam láhev jako dárek!

Shrnutí

Toto bylo jen pár ukázkových proteinů, které můžete zvolit pro svůj hubnoucí režim. Samozřejmě, jak je psáno výše, je velmi dobré si před zakoupením proteinu  řádně prostudovat složení a vybrat si takový, co neobsahuje látky, které k hubnutí nepotřebujete a jsou naopak určeny k nabírání svalové hmoty.  Proteiny na hubnutí by měly kombinovat s cvičením, pokud chcete dosáhnout řádně výsledky.

4/5 - (2 votes)

Leave a Reply