melounová dieta

Melounová dieta

Melounová dieta – skvělá detoxikace, rychlé hubnutí

Melounová dieta je skvělý detoxikační proces , který funguje na principu konzumace převážně čerstvého melounu. Hlavním principem melounové diety je nahrazení vaší běžné stravy a potravin, které konzumujete za červený meloun krájený na plátky. Takto nakrájený meloun nahrazuje jednotlivé denní chody jídla. Samotný meloun nahrazuje i nápoje. Dodržování melounové detoxikace způsobuje mimo jiné i rychlé a nekompromisní hubnutí.

Měli byste VĚDĚT
Chcete reálné zhubnout 5 a více kilogramů? KetoMIX je aktuální novinka z České republiky, kde pomocí předpřipravených jídel navodíte stav ketózy a vaše váha půjde rapidně dolů! Chcem si prečítať o KetoMIX programe [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Obsah článku

  1. Přehled
  2. Výhody konzumace melounu
  3. Vliv diety
  4. Jídelníček
  5. Jiný pohled
[st_icon_box background=’#ffffff‘ opacity=’0.1′ border_color=’#ddff00′ icon=’info‘ icon_color=’#11ff00′ icon_bg=’#deff05′ icon_position=’icon-top‘ icon_spin=’yes‘]

Stručný přehled

 • konzumuje se převážně čerstvý meloun
 • pomáhá při detoxikaci
 • nahrazuje i pitný režim
 • přísunem cukrů je vhodná i pro sportovce
 • negativum je možná ztráta svalové hmoty
[/st_icon_box]

melounová dieta

Výhody konzumace melounu

Lykopen je látka, kterou ve velké míře obsahuje pouze meloun. Je to antioxidant, který může významně zredukovat vznik rakoviny a také má i pozitivní vliv aby se předcházelo kardiovaskulárním onemocněním. Vitamin C, vitamin A a také draslík jsou stejně ve velké míře zastoupeny v melounu.

Při hubnutí a tedy obecně při redukčních dietách je důležité i množství kalorií, které přijmete.  Jeden plátek melounu je přibližně množství dvou šálků obsahuje pouze 92 kalorií .   Z dalších pozitivních vlivů melounu na zdraví musíme zmínit i schopnost snížit krevní tlak. Obsahuje také látku zvanou citrulin , která zajišťuje dostatečný průtok a krve, tedy rozšíření cévního systému. Zmíníme i schopnost odstraňovat amoniak z těla.

Melounová dieta – pozitivní vliv

Meloun oproti jiným druhům ovoce při stejném množství neobsahuje tolik kalorií a zároveň dokáže paradoxně při vysokém podílu vody i zasytit . Často je meloun spojen právě s letem , proto je vhodný na konzumování právě v tomto období. Jak jsme již zmínili, meloun obsahuje řadu důležitých vitaminů a minerálů, které jsou potřebné k celkovému fungování lidského organismu. Jde o vitamíny A, B i C , také obsahuje minerální látky jako železo , magnézium, draslík či vápník. Díky této kombinaci nebudete hladoví aa téměř jistě budete okamžitě hubnout.

Meloun zároveň obsahuje i dostatek cukrů . Říká se sice, že cukr je při hubnutí škodlivý element, což však ale často není pravda. Právě naopak, protože budete mít dostatek energie , kterou můžete využít k aktivní sportování i v létě. Celkově má detoxikace velmi pozitivní vliv na funkčnost organizmu a meloun dokonce čistí krev i lymfu.

Nejlepší varianta na melounovou dietu je klasický červený vodní meloun , který je i u nás snadno dostupný. Avšak doporučuje se kombinovat s druhy cantaloupe nebo odrůdou gallia. Tie to poslední dva zase obsahují sice méně vody, za to ale více výživných látek.

Alternativa

Účinný KetoMIX

KetoMIX je forma stravovacího programu, který zahrnuje předpřipravené jídla, které uvedou váš metabolismus do stavu ketózy. Tento stav způsobí agresivní spalování vašich tuků.

Při tomto typu stravování nehrozí jojo efekt, nakolik se stravujete prostřednictvím kompletní jídelní nabídky zahrnující koktejly, polévky, omelety apod. + Vám odpadá starost si takové jídla připravovat.

Program obsahuje:

 • Koktejly, polévky, omelety, kaše + příchutě
 • zdarma praktický shaker
 • kompletní manuál, recepty i jídelníček

Můžete si vybrat stravovací program na míru. Jedno jídlo vychází v přepočtu pouze 36 Kč. Střední program obsahuje jídla na 4 týdny, při kterém stabilně a postupně shodíte až 5kg.

Strava je připravena specialisty na nadváhu za účelem redukce váhy. Dlouhodobým užíváním (2 měsíce) víte spolehlivě zhubnout více než 15 kg. Kolik chcete shodit kg záleží pouze na vás.

Přečíst recenzi

Jak se dieta podepisuje na zdraví?

Vzhledem k tomu, že meloun je opravdu sytý a přitom málo kalorický , přijímáte minimum energie. Z tohoto minima energie není tělo schopné žít, musí proto sahat do zásob . Dalším nebezpečným prvek je absence některých pro lidský život důležitých látek. Především z tohoto důvodu nedoporučujeme dlouhodobé držení této diety.

Další nevýhody

Když hubnete, hubnete zejména tím, že se tělo zbavuje vody a následně svalů . Pokud vám právě o to nejde, měli byste rychlé diety typu melounová zvážit. S úbytkem svalové hmoty sice jdou kila dolů, ale tuk to není. Pokud toužíte o skutečném zbavení se tuků, začněte se hýbat a jíst vyváženější stravu.

Melounová dieta – jídelníček

Melounovou dietu je možné držet 3 – 10 dní, spíše je lepší ji držet 3 – 5 dní . Ovšem záleží na vás, jak moc budete chtít po pár dnech vidět meloun.

Varianty jednotlivých dní při melounové dietě

1. den

 • Snídaně: cca 300 g vodního melounu
 • Svačina: melounové pyré
 • Oběd: salát ze dvou druhů
 • Svačina: nasekaný vodní meloun
 • Večeře: meloun Galia

2. den

 • Snídaně: cca 300 g vodního melounu
 • Svačina: melounová šťáva
 • Oběd: 1/2 Cantaloupe (kantalup) melounu
 • Svačina: melounové pyré
 • Večeře: 1/2 Cantaloupe (kantalup) melounu

3. den

 • Snídaně: cca 300 g vodního melounu
 • Svačina: salát z 2 – 3 druhů
 • Oběd: medový meloun
 • Svačina: vodní meloun dle potřeby
 • VEČEŘE libovolný druh melounu
Různé diety přinášejí různé výsledky. Většinou ale škodí, proto byste si měli přečíst i o Ketomixe…

Jiný pohled

3 až 5 denní dieta založená na konzumaci melounu je opravdu velmi rychlá a účinná. Avšak jak říkají zkušenosti mnohých, tak rychle jako zhubnete, tak i přiberete . Je principem podobná všem ostatním ovocným dietám, proto je jojo efekt téměř jistý. Proto melounovou dietu doporučujeme tehdy, pokud potřebujete shodit za krátkou dobu více kilogramů.

V SK: Melónová diéta

Pokud máte zkušenosti s melounovou dietou, můžete se vyjádřit v komentářích a vytvořit tak hodnotnou diskusi.

3.4/5 - (23 votes)

Leave a Reply