Jídelníček na hubnutí

Jídelníček na hubnutí je důležitou částí procesu shazování nadbytečných kil

jedalnicek-na-hubnuti

Tento článek může pomoci zejména těm, kteří se již déle snaží shodit přebytečná kila, ale nedaří se jim. Při hubnutí je jídelníček velmi důležitý. Musíte si uvědomit, co do Vašeho těla dáváte. Chcete-li dosáhnout svého cíle o dokonalém těle, musíte dodržovat několik zásad. Nevyplatí se zkoušet jednu dietu za druhou. Udělejte rozhodnutí, že se budete stravovat zdravě. Ale nejen na pár dní a týdnů, ale na celá léta. Vaše postava a zdraví se Vám odvděčí.

Snídaně

Nejdůležitější jídlo dne a jídlo, které musí jídelníček na hubnutí vždy obsahovat. Možná si říkáte, že ráno Vám nechutná a raději si počkáte až na oběd. Není to však dobrý nápad. Když celé dopoledne nebudete jíst, budete hladoví a na oběd sníte značně větší porci než kdybyste si dali i snídaně a svačina. Když Vaše tělo nedostane celé dopoledne přísun jídla, bude čerpat z rezervy. Oběd si proto raději uloží do zásob tuků. A to přece nechcete. Při hubnutí je důležité, aby snídaně byly opravdu vydatně a obsahovaly vlákninu, bílkoviny a složené sacharidy. Prostě to má být jídlo, které Vás pořádně nastartuje do nového dne a i zasytí. Vhodnou volbou na snídaně je celozrnné pečivo, kuřecí nebo krůtí šunka, bílý jogurt a vajíčka.

Oběd a večeře

Určitě i sami víte, že pomocí hamburgeru a hranolků se k Vaší vysněné postavě nedoberete. Dbejte na to, aby Váš obec měl správné složení. Vyhýbejte se smaženým jídlům a jídlům z bílé mouky. Váš oběd by měl mít dostatek bílkovin, málo tuků a dostatek složených sacharidů.

Sacharidy dodávají mozku a tělu energii. Vyhněte se rafinovaným sacharidům, jako jsou potraviny z bílé mouky a bílého cukru. Vyměňte je za celozrnné pečivo a těstoviny, zeleninu a ovoce.

Jídelníček na hubnutí obsahuje i večeři, která by měla být lehká a skromnější. Určitě a na večer nepřejídejte. Pokud nemáte dostatek času k přípravě tří jídel přes den, přijdete domů z práce unavení a večeři se Vám nechce dělat tak si můžete dát to, co jste měli k obědu jako druhý chod, ale bez přílohy. Čili bez brambor, rýže či těstovin. Nahraďte je zeleninou. Skvělou volbou na chutné a rychlé večeře jsou zeleninové saláty. Rychle jejich připravíte, zasytí vás a určitě si na ně i pochutnáte. Výhodou konzumace zeleniny je, že ji můžete jíst ve větším množství zcela bez výčitek. Můžete si na ní pochutnávat během celého dne. Ti, kteří jsou milovníci zeleniny, mají při dodržování jídelníčku na hubnutí značnou výhodu.

Před cvičením sacharidy, po cvičení bílkoviny

Předpokládáme, že ti, kteří chtějí zhubnout, se snaží i více hýbat a cvičí. Velmi důležitá je strava, kterou přijímáte před cvičením a po cvičení, abyste mohli podat, co nejlepší výkon a Vaše tělo mělo dostatek energie.

Před tréninkem zásobte své tělo snadno stravitelnými sacharidy, které obsahují zdravý zdroj bílkovin. Dodají Vašemu tělu potřebnou energii. Najdete je v potravinách jako je tvaroh, arašídové máslo, banán, protein, vločky atd.

Po tréninku si můžete dát vejce, maso, celozrnné pečivo, ovoce a zeleninu. Jídelníček na hubnutí by měl určitě obsahovat i tvaroh.

Jídelníček na hubnutí

Při jídelníčku na hubnutí nezapomínejte na to, že je důležitý rozestup mezi jídly. Mezi jídly se doporučuje přestávka 2,3 hodiny. Pokud budete snídat o 7 ráno, svačina si dejte přibližně o 9:30, oběd například o 12:00 a o dvě hodiny na to svačinu. Porce by neměly být příliš velké, abyste se necítili příliš plní a unavení. Někdo tvrdí, že pro udržela štíhlé postavy se nesmí už nic konzumovat od 17:00. Není to však zcela pravda. Neměli byste jíst tři hodiny před tím než jdete spát. Plný žaludek nepříznivě ovlivňuje spánek. Tři hodiny před spánkem si dejte jen něco lehkého. Ideální je opět zelenina. Můžete si však dát i plátek libové kuřecí šunky nebo trochu tvarohu.

Jídelníček na 1 den:

Snídaně:

  1. varianta: kozí sýr, maliny a borůvky
  2. vrarianta: 10 dkg kuřecí nebo krůtí šunky, 1 celozrnný rohlík, zelenina jako obloha

Svačina:

  1. varianta: proteinová tyčinka
  2. vrarianta: banán (může být posypaný skořicí)

Oběd:

  1. Krůtí stehna s bramborami

Svačina:

  1. varianta: acidofilním nízkotučné
  2. varianta: Nízkotučný tvaroh

Večeře:

  1. varianta: losos nebo jiná ryba se zeleninou
  2. varianta: vajíčka se šunkou

Ideální potraviny a jídla které spolu vytvářejí jídelníček na hubnutí obsahuje i Ketofit dieta.

5/5 - (2 votes)

Leave a Reply