bananova dieta

Banánová dieta

Banánová dieta – účinná ale s jojo efektem

Rádi jíte banány? Pokud ano, přečtěte si, jak by vám mohly pomoci shodit přebytečné kilogramy. Banánová dieta je předurčena k tomu, abyste díky ní mohli zhubnout za 10 dnů přibližně 2 kg . V Japonsku se stala tato dieta obrovským hitem. Pokud budete dodržovat stravu založenou především na banánech a jiné důležité prvky jídelníčku , hubnoucí efekt se u vás brzy dostaví .

Měli byste VĚDĚT
Chcete reálné zhubnout 5 a více kilogramů? KetoMIX je aktuální novinka z České republiky, kde pomocí předpřipravených jídel navodíte stav ketózy a vaše váha půjde rapidně dolů! Chcem si prečítať o KetoMIX programe [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Obsah článku

 1. Přehled
 2. Původ diety
 3. Hodnoty banánu
 4. Podstata a princip
 5. Výhody a nevýhody
 6. Jídelníček
 7. Názor odborníka
[st_icon_box background=’#ffffff‘ opacity=’0.1′ border_color=’#ddff00′ icon=’info‘ icon_color=’#11ff00′ icon_bg=’#deff05′ icon_position=’icon-top‘ icon_spin=’yes‘]

Stručný přehled

 • oblíbenou je v Japonsku
 • konzumuje se strava založená hlavně na banánech
 • je vhodná pro dlouhodobé praktikování
 • s výjimkou vody se jiné nápoje nesmějí přijímat
[/st_icon_box]

Dieta a její původ

Někdy v roce 2008 se v Japonsku na místní sociální síti objevil popis dříve nepoznané banánové diety. Banánová dieta slibovala hubnoucí efekt při konzumaci banánů a také nárůst energie a celkové vitality. V Japonsku tato dieta měla obrovský ohlas zavánějící až hysterií. Protože za několik málo dní se dieta rozšířila do povědomí lidí, kteří vykoupili všechny banány v zemi.

 Výživová hodnota banánu

Banán je potravina, která má skvělé dietní vlastnosti a zároveň obsahuje mnoho tělu prospěšných a výživných látek. Běžný banán má přibližně 150g. Na 100g má přitom pouze 400 KJ energie, což je 95 kalorií (kcal) . Čili za předpokladu, že byste chtěli naplnit denní referenční příjem běžného člověka (což je asi 2000 kcal), museli byste zkonzumovat až 20 banánů.

Základní složkou banánu je voda (jak je to u většiny ovoce), je to asi 75g. Bílkovin obsahuje přibližně jeden gram a cukru (patří mezi sladší ovocné druhy) až 20g. Banán samozřejmě obsahuje i další složky jako vlákninu, vitamíny či minerály . Z minerálů obsahuje fosfor, vápník , sodík, magnézium, draslík, měď, železo další . Vitamínů obsahuje ještě více než minerálů, především vitamin D, vitamin C a E, z béček B6 a B12, thiamin, karoten, niacin a naposledy riboflavin.

Výhoda banánů spočívá i v tom, že mastné kyseliny obsahuje pouze opravdu ve stopovém množství, tedy je to výživná plodina s téměř nulovým obsahem tuku. Na druhé straně sice obsahuje hodně cukru, při banánové dietě s ním ale určitě nepřiberete a jde o cukr ovocný, ne glukózu.

Podstata banánové diety

Absolutní základní pravidlo při banánové dietě je konzumace banánu ráno na lačno s sklenicí vody přibližně o pokojové teplotě. V jiné formě je banán konzumovat zakázáno . Tedy vařený, pečený, osmažení, dušený a ani vařený či mražený není dovoleno jíst.
Abyste dokonale dodržovali dietu a banánový jídelníček, začínáte ranní konzumací banánu. Počet banánů nemáte nijak omezen, ale třeba být najedení přibližně na 80 procent . Při této dietě byste se měli vyhnout i kávě a výrobkům z mléka (není to podmínka, ale u někoho to může ovlivnit výsledky diety). Každé jídlo nebo spíše chod jíme, dokud nedosáhneme 80% sytosti. Banán více během dne už nekonzumujeme.

Stravujeme se podle svých běžných stravovacích návyků a nijak se neomezujeme (to ale neznamená, že se přejídáme). Dieta stále pracuje v pozadí. Na večer však už stravu omezujeme a důležitým pravidlem je také jít spát před půlnocí . Je totiž prokázána přímá souvislost mezi obezitou a nedostatkem spánkového režimu.

Alternativa

Účinný KetoMIX

KetoMIX je forma stravovacího programu, který zahrnuje předpřipravené jídla, které uvedou váš metabolismus do stavu ketózy. Tento stav způsobí agresivní spalování vašich tuků.

Při tomto typu stravování nehrozí jojo efekt, nakolik se stravujete prostřednictvím kompletní jídelní nabídky zahrnující koktejly, polévky, omelety apod. + Vám odpadá starost si takové jídla připravovat.

Program obsahuje:

 • Koktejly, polévky, omelety, kaše + příchutě
 • zdarma praktický shaker
 • kompletní manuál, recepty i jídelníček

Můžete si vybrat stravovací program na míru. Jedno jídlo vychází v přepočtu pouze 36 Kč. Střední program obsahuje jídla na 4 týdny, při kterém stabilně a postupně shodíte až 5kg.

Strava je připravena specialisty na nadváhu za účelem redukce váhy. Dlouhodobým užíváním (2 měsíce) víte spolehlivě zhubnout více než 15 kg. Kolik chcete shodit kg záleží pouze na vás.

Přečíst recenzi

Výhody a nevýhody

Výhody

 • neomezujeme se v našem běžném jídelníčku až na snídani
 • banánová dieta je účinná a zároveň jednoduchá dieta
 • výživa není nijak omezena, je tedy bezpečná a může být podávána dlouhodobě

Nevýhody

 • vhodná pouze pro lidi, kteří nemají alergii na banány a samozřejmě že jim chutnají
 • Banana můžete mít časem doby plné zuby
 • jakékoliv nápoje jsou zakázány s výjimkou vody a příležitostného bylinného čaje

Krátkodobá dieta

Jako u většiny ovocných diet, i tato je krátkodobá a výsledek nebývá trvalý. Je vhodná na nárazové hubnutí , například, pokud chcete zhubnout před dovolenou. Musíte však být zcela zdraví , abyste neuškodili svému tělu. Neaplikujte ji proto velmi často a dlouho, spíše vám uškodí než pomůže.

Banánová dieta – jídelníček

bananova dieta

Příkladem jídelníčku banánové diety může být například toto složení:

 • Snídaně = banánový kotkteil s mlékem, samostatně dva banány, banány s nízkotučným bílým jogurtem, zda krajíc chleba a banány
 • Svačina = ke svačině by bylo dobré banán vynechat, dejte si jiné ovoce
 • Oběd = mohou být kuřecí prsa, hovězí či dokonce vepřové maso, příloha rýže nebo brambory se salátem a komu by chutnal na oběd opět banán, tak si může dát jako přílohu
 • Svačina = opět nějaké ovoce, pokud jste ale neměli na oběd banán, nyní je ten správný čas
 • Večeře = večeři konzumovat nejlépe do 6 hodin bez výjimky a každý den, nemusí být už podáván banán, spíše celozrnné pečivo se sýrem a šunkou
Různé diety přinášejí různé výsledky. Většinou ale škodí, proto byste si měli přečíst i o Ketomixe…

Názor odborníka

Při ovoci a tedy i banánech si třeba uvědomovat, že jde o nemalé energetické zdroje s vysokým glykemickým indexem. Přísun této velmi rychlé energie musí být pod kontrolou, hlavně co se týče množství. . Ing. Ivan Mach, CSc.

V SK: Banánová dieta

Banánová dieta – pokud máte zkušenosti se takovým hubnutím, budeme rádi, pokud se s námi podělíte o Vaše zkušenosti a pomůžete tak dalším.

3.9/5 - (9 votes)

Leave a Reply