protikvasinková dieta

Protikvasinková dieta

Někdy je protiplísňová dieta označována i jako protikvasinková

Léčba onemocnění, které je způsobeno kvasinkami , by měla být doplněna o protiplísňovou dietu a to hlavně tehdy, když se toto onemocnění neustále vrací. Bílá mouka a cukr je největším lákadlem kvasinek, proto by měly být tyto složky potravy co nejdříve vyloučeny ze stravy.

Měli byste VĚDĚT
Chcete reálné zhubnout 5 a více kilogramů? KetoMIX je aktuální novinka z České republiky, kde pomocí předpřipravených jídel navodíte stav ketózy a vaše váha půjde rapidně dolů! Chcem si prečítať o KetoMIX programe [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Obsah článku

 1. Přehled
 2. Vhodné potraviny
 3. Kdy aplikovat dietu?
 4. Pravidla
 5. Důležitá prevence
[st_icon_box background=’#ffffff‘ opacity=’0.1′ border_color=’#ddff00′ icon=’info‘ icon_color=’#11ff00′ icon_bg=’#deff05′ icon_position=’icon-top‘ icon_spin=’yes‘]

Stručný přehled

 • pomáhá při léčbě onemocnění, které způsobují kvasinky
 • ze složek potravy musíte vynechat cukr a bílou mouku
 • nejvhodnější potraviny při této dietě jsou cibule, česnek a křen
[/st_icon_box]

Protiplísňová dieta si nedává ani tak za cíl odstranění Candidy z těla člověka, ale spíše o opětovné nastolení celkové rovnováhy v lidském organismu.

 Období léčby antimykotickými prostředky trvá většinou dva týdny.  Právě v tomto období by měla být protiplísňovým dieta nejpřísnější. V tomto čase by měl jídelníček obsahovat hlavně bílé maso, ryby, zakysané mléčné výrobky a hodně zeleniny.
Vedle dietě je vhodné vyloučit (pokud je to možné) hormonální preparáty jako například steroidy, kortikosteroidy, či antikoncepce.

Protikvasinková dieta – potraviny

protikvasinková dieta

Protkvasinková dieta – Potraviny povolené a vhodné

Vhodná je zejména zelenina, která je aktuální v daném období roku a pokud možno čerstvá

 • Brambory, cuketa, avokádo cibule, zelí, celer, brokolice, kedluben, paprika, olivy, lilek, česnek, červená řepa, čínské zelí, artyčoky, puky z čekanky, rajčata, pórek, pažitka, fazole, sojové výhonky, černý kořen, lilek, fenykl, mrkev, chřest, pórek, okurky, ředkvičky, sója a řeřicha, špenát

Houby

 • Václavky, žampiony, hřiby, lišky, křemenáče, smrže a shitake

Ovoce

 • Kyselé ovoce hlavně hrušky, jablka, citrony, grepy apod.

Koření

 • Ostrá hořčice, silný křen, pepř, sůl, ocet, skořice, vanilka, bylinky, majoránka a tymián

Živočišné produkty

 • Maso s výjimkou vepřového, tvaroh, sýry, mléko, jogurty s živými kulturami, mořské plody, podmáslí, vejce, ryby, želatina,

Obilí

 • Kynutý chléb, chléb z kvásku, celozrnné pečivo a chléb, pohanka a proso

Nápoje

 • Bylinné čaje, lapacho čaj, čaj maté, obecně čaje kromě ovocných, štávy ze zeleniny, minerální vody

Oleje a tuky

 • Nerafinované, za studena lisované margaríny (čisté), oleje rostlinného původu

Semena a ořechy

 • Ořechy kešu, burské oříšky, kokosové ořechy, semena z dýně, lískové oříšky, slunečnicová semena, vlašské ořechy a sezamová semena

Sladidla

 • Umělá sladidla jako acesulfam, aspartam, sacharin a cyklamát, přírodní sladidla a mléčný cukr

Alternativa

Účinný KetoMIX

KetoMIX je forma stravovacího programu, který zahrnuje předpřipravené jídla, které uvedou váš metabolismus do stavu ketózy. Tento stav způsobí agresivní spalování vašich tuků.

Při tomto typu stravování nehrozí jojo efekt, nakolik se stravujete prostřednictvím kompletní jídelní nabídky zahrnující koktejly, polévky, omelety apod. + Vám odpadá starost si takové jídla připravovat.

Program obsahuje:

 • Koktejly, polévky, omelety, kaše + příchutě
 • zdarma praktický shaker
 • kompletní manuál, recepty i jídelníček

Můžete si vybrat stravovací program na míru. Jedno jídlo vychází v přepočtu pouze 36 Kč. Střední program obsahuje jídla na 4 týdny, při kterém stabilně a postupně shodíte až 5kg.

Strava je připravena specialisty na nadváhu za účelem redukce váhy. Dlouhodobým užíváním (2 měsíce) víte spolehlivě zhubnout více než 15 kg. Kolik chcete shodit kg záleží pouze na vás.

Přečíst recenzi

 Protiplísňová dieta – kdy je vhodné začít

Protiplísňová dieta téměř vždy vyžaduje změnu stravovacích návyků , protože původ kvasinek a plísní je často krát ve stravě. Z tohoto důvodu se doporučuje začít s protiplísňovou dietou až tehdy, když budete schopen naplnit její požadavky na stravu a potraviny. Je logické nezačít s touto dietou právě tehdy, když se například chystáte na dovolenou a nebudete tam vědět Váš jídelníček ovlivnit. Také se nedoporučuje si vše odpírat při různých příležitostech jako oslavy, párty či svatby a také ani při různých svátcích jako jsou Vánoce.

Nevhodné jsou termíny před školním výletem nebo dovolenou či krátce před koncem školního roku, kdy dítě potřebuje všechny své síly na závěrečné písemky. Je také nevhodné začít u dětí při významných milnících v životě, jako je např. ukončení školního roku, popřípadě různé testy a zkoušky, kdy má mít dítě dostatek energie a pohody, což při změně stravy určitě nemělo a téměř jistě se dostaví i pocit nekomfortní.

Pokud jste začali současně i antimykotickou léčbu či ve formě léků nebo různých krémů či nátěrů. Je velmi pravděpodobné, že nastane dříve zhoršení zdravotního stavu. Je to způsobeno tím, že při zabíjení kvasinek a plísní dochází k vytváření toxických látek se kterými se tělo těžko vypořádává. Tento proces pak může způsobovat bolesti kloubů, nevolnost, bolesti hlavy chronickou únavu a silné noční pocení. Tyto příznaky při antimykotické léčbě mohou trvat od několika dní až po měsíc.

Pravidla

Pokud chcete, aby protiplísňová dieta opravdu zabrala, doporučujeme dodržovat tyto zásady, které jsme shrnuli do několika bodů

 • Hlavní součástí vašeho jídelníčku by měla být čerstvá zelenina , kterou nabízí sezóna. Samozřejmě ne vždy je možné takovou zeleninu pořídit, tak při běžně dostupné můžeme zlehka podusit rep. povařit.
 • Konzervy lze zcela vyloučit – jakékoliv.
 • Hlavními nepřáteli kvasinek jsou cibule, pórek, ředkvičky různého druhu, česnek, silný křen, podmáslí a ostrá hořčice
 • Na čas vylučte úplně výrobky z bílé mouky a bílé rýže. Rovněž je vhodné minimalizovat nebo významně zredukovat rychlé cukry.
 • Příležitostně se povoluje konzumovat výrobky z celozrnného cesta tedy obilí. Nedoporučujeme však častěji než 2x týdně.
 • Saláty a různou zeleninu důkladně čistý a umývejte před jejím zpracováním, aby se zabránilo nové infekci.
 • Při vytváření pokrmů se zeleniny dbejte vždy na šetrnou úpravu. Zeleninu vařte, duste nikdy nepečte na oleji. Takovým způsobem přichází o všechny své důležité látky jako jsou vitamíny či minerály.
 • Nejlepším kořením jsou sušené bylinky, soli přidávejte do jídel menší množství.
 • Dodržujte pitný režim . Vedle vodě se doporučuje i dostatek minerálních vod doplněných o zeleninové šťávy. Kromě jiných se doporučuje vyloučit hlavně káva, vhodnější doplněk kofeinu je černý nebo zelený čaj. Také se doporučují hlavně bylinné čaje.
 • Pokračujte v takovém stravování i po skončení kúry, pokud Vám to vysvelovené nevadí, nebo alespoň dodržujte vybrané zásady, s nimiž se dokážete ztotožnit.
Různé diety přinášejí různé výsledky. Většinou ale škodí, proto byste si měli přečíst i o Ketomixe…

Prevence je důležitá

Abyste nemuseli řešit různé diety na zachraňování situace, vhodným řešením je prevence . Udržujte se ve zdraví, stravujte se vhodnými a vyváženými potravinami a udržujte imunitu v ideální formě. Jezte hodně zeleniny, ovoce a můžete zkusit i super potraviny .

Pokud se stane, že vás lapí nějaká choroba a vy budete muset brát antibiotika , dbejte o to, abyste je užívali podle návodu a spolu s nimi užívejte i nějaké probiotika . Střevní mikroflóra musí být v top formě, protože na ní závisí i vaše imunita.

SK: Protikvasinková dieta

Museli jste si už projít protiplísňovou dietou? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti v komentářích.
cashlib casino

4/5 - (15 votes)

One Response

 1. Klaudia rybarszka 7. februára 2017

Leave a Reply