Jak zhubnout po porodu?

Hubnutí po porodu

Dnešní moderní doba a společnost si velmi zakládají na vzhledu. Nejen doba, ale i pocit méně přitažlivosti je důvodem proč se maminky hned po porodu usilují shodit kilogramy a navrátit si tak šarm a štíhlou postavu jako před těhotenstvím.   Váha žen během těhotenství vzroste optimálně o 10-13 kg.   Některé ženy však přiberou mnohem více a tak se hned po porodu usilují zhubnout. V tomto případě však maminky ne vždy berou ohled na svého malého drobečka, jehož právě koja. Přestože existuje celá řada produktů, které nahrazují mateřské mléko, vězte, že ani jedna náhrada zdaleka neobsahuje tolik živin a vitamínů jako mateřské mléko . Neznamená to ale, že se máte polykají. Můžete hubnout, ale buďte při tom obzvlášť opatrná.

Zhubnout po porodu je lehké i těžké zároveň . Lehké proto, že samotné kojení napomáhá hubnutí , protože tělo využívá zásoby tuku na tvorbu mléka. Těžké je to z toho důvodu, že pokud i chcete hubnout naplno, nemůžete. Riskujete tak, že přijdete o mléko a vaše miminko o podstatné živiny. Proto zvolte cestu, při které budete hubnout, ale nijak neohrozíte produkci mateřského mléka.

Před tím než si přečtete pár rad jak zdravě nato, uvědomte si, že hmotnost rostla během 9 měsíců, proto nečekejte, že ručička váhy se na vytouženou cifru dostane za měsíc. Obrňte se pořádnou dávkou odhodlání, trpělivosti a hlavně sebekontroly – to vše je důležité při hubnutí po porodu. Pojďme nato.

Jednoduché principy úspěchu hubnutí po porodu

Nezapomínejte na snídani

Nastartujte svůj den snídaní bohatými na vlákninu, která má v boji proti obezitě nenahraditelné místo. Připravte si chutnou ovesnou kaši s ovocem nebo vafle z ovesných vloček a banánem, každopádně nikdy nezapomínejte na snídani. Jejich vynechání vede totiž k tloustnutí.

Dejte tomu čas

Nesnažte se zhubnout rychle, zbavujete se tak vody, svaloviny a tuk vám zbývá, navíc riskujete jojo efekt. Raději jděte nato pomalu, systematicky. Pokud zhubnete za měsíc jen 2 kila, můžete být nanejvýš spokojená.

Soustřeďte se nato co jíte

Jezte pomalu. Každý kousek jídla si vychutnávejte důkladným žutím. Nekonzumujte potravu ve spěchu při domácích pracích, ale najděte si čas a vychutnávejte.

Jezte minimálně 5 krát za den

Menší a časté porce jídla zajistí, že se vyhnete kolísání hladiny cukru v krvi a nebudete pociťovat hlad nebo nutkavou žravost po sladkých pamlscích.

Nepoužívejte mnoho soli

Nadměrné solení způsobuje zadržování vody v těle a tím zhoršuje a zpomaluje průběh hubnutí, proto se snažte solit co nejméně.

Parte, vařte, duste

Vařené, dušené, ba dokonce nejlépe pařené jídlo obsahuje mnohem větší množství živin jako maso pečené nebo smažené. Dokonce pokud k přípravě použijete vhodné bylinky, objevíte nové, zajímavé dosud neobjevené chutě.

Aktivita 

Aktivita v podobě fyzického pohybu je důležitá tak před těhotenstvím, během těhotenství i po těhotenství. Zařaďte procházky s kočárkem do vašich každodenních aktivit, učiňte tak i vícekrát za den za téměř každého počasí.

Pospat si

Určitě jste se setkali s tvrzením, že nedostatek spánku, neustále noční behačky za miminkem a celková vyčerpanost vede k hubnutí, opak je pravdou. Možná je to často nereálné, ale pokud se to i jen na malou chvilku dá, dopřejte si zdroj odpočinku a energie v podobě spánku. Budete se cítit odpočatě, energicky a navíc nebudete pociťovat nervozitu.

Stravování v těhotenství a po něm je obzvláště důležité. Žena jako matka, která vyživuje své dítě prostřednictvím mateřského mléka by měla myslet především na své dítě a ne nato jak a co nejrychleji zhubnout. Buďte však opatrná, protože obezita představuje zvýšené riziko pro ženu i pro dítě ve všech fázích těhotenství.

Hubněte před těhotenstvím

Tikají vám biologické hodiny a toužíte být maminkou? Položte si otázku, zda představuje vaše tělo vhodné prostředí pro miminko. Pokud předem plánujete otěhotnět a máte nadváhu či dokonce obezitu, snažte se zhubnout ještě před tím. Je to z jednoduchého důvodu.
Některé orgány jsou vyššími stadii těhotenství zatěžováno, ale pokud k tomu přidáte obezitu, zatěžujete jejich dvojnásobně. Zhubněte ještě před těhotenstvím např. s Maliny Slim , které však nejsou vhodné již během těhotenství a kojení.

Svou váhu před těhotenstvím, během těhotenství a po těhotenství, tedy po porodu, konzultujte se svým lékařem.

Rate this post

Leave a Reply