jablečná dieta

Jablečná dieta

Jablečná dieta – zázračné jablko

Říká se, že když sníte jedno jablko denně, nebudete potřebovat lékaře. Věděli jste však, že pokud sníte 3 jablka denně, můžete zhubnout?  S jablečnou dietou můžete zhubnout až 7 kilo za 12 týdnů  . Tato dieta trvá tři dny a měly by se před jejím zahájením poradit s lékařem.

Měli byste VĚDĚT
Chcete reálné zhubnout 5 a více kilogramů? KetoMIX je aktuální novinka z České republiky, kde pomocí předpřipravených jídel navodíte stav ketózy a vaše váha půjde rapidně dolů! Chcem si prečítať o KetoMIX programe [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Obsah článku

 1. Přehled
 2. Pitný režim
 3. Vliv na zdraví
 4. Výhody
 5. Nevýhody
 6. Recept

Často slýcháme, že pokud chceme zhubnout, máme začít jíst jablka. Pomocí pravidelné konzumaci jablek, můžete snížit příjem kalorií a zároveň si očistit tlusté střevo . Jablečná dieta je velmi jednoduchá . Nemusíte dělat nic jiného, jen jíst jablka během 3 dnů.

[st_icon_box background=’#ffffff‘ opacity=’0.1′ border_color=’#ddff00′ icon=’info‘ icon_color=’#11ff00′ icon_bg=’#deff05′ icon_position=’icon-top‘ icon_spin=’yes‘]

Stručný přehled

 • je nutné dodržovat dostatečný pitný režim
 • snižuje se riziko vzniku cukrovky
 • dieta pozitivně ovlivňuje výšku cholesterolu
 • první den se při dietě konzumují pouze jablka
 • u někoho může způsobovat nafouknutí břicha
[/st_icon_box]

Správná hydratace je důležitá

Během této diety nezapomínejte na dostatečný pitný režim. Je dovoleno pít hodně čisté vody . Co se týče pití kávy a čaje, buďte opatrní. Dávejte pozor, abyste nekonzumovali příliš mnoho kofeinu. Mohli byste si tím přivodit zažívací potíže.

Jablka a zdraví

Cholesterol

Jablka snižují hladinu cholesterolu. Jedno střední velké jablko obsahuje asi čtyři gramy vlákniny. Některé jsou ve formě pektinu, což je druh rozpustné vlákniny, která se spojuje se snižováním hladiny „špatného“ cholesterolu.

Pocit plnosti

Po konzumaci jablek se cítíte plní na delší dobu. Takže nemáte takovou potřebu přijímat jiné kalorie. Je to způsobeno tím, že našemu tělu trvá déle, dokud stráví některé komplexní vlákniny. Mnohem déle než trvá strávení cukrů nebo rafinovaných obilovin, které vás zasytí jen na krátkou dobu a pak přichází pocit velkého hladu.

Zlepšuje imunitní systém

Jablka jsou považovány za zdroj imunitního systému, za což může jejich vysoký obsah vitamínu C.

Prospěšné pro váš mozek

Jablka jsou spojeny s produkcí acetylcholinu, který komunikuje mezi nervovými buňkami, takže jablka mohou pomoci vaší paměti a sníží riziko vzniku Alzheimerovy choroby.

Snižují riziko vzniku cukrovky

Byla provedena studie, která zjistila, že jablka tak jako hrušky a borůvky byly spojeny s nižším rizikem vzniku diabetu typu 2. Důvodem je vysoký obsah antioxidantů a antokyanů, které jsou také zodpovědné za červené, fialové a modré zbarvení na ovoci a zelenině. < strong>

Jablka v boji proti rakovině

V roce 2004 francouzský výzkum zjistil, že chemická látka v jablkách pomáhá předcházet rakovině tlustého střeva.

Jablečná dieta: Jak postupovat

 První den jezte celý den pouze jablka  . Ráno po probuzení snězte jedno nastrouhané jablko, které si můžete dochutit lžičkou medu a citronovou šťávou. Dopoledne byste měli sníst alespoň tři jablka.

Druhý den jezte také pouze jablka. Večer si můžete dát zeleninový salát s jablky.

Třetí den pokračujte v konzumaci jablek. Můžete si dopřát lehký oběd. Zvolte si jablečný salát, který můžete doplnit strouhaným sýrem, nízkotučným jogurtem a můžete jej zajíst celozrnným pečivem.

Na večeři si můžete dát tvaroh, tuňák nebo nějaký druh ryby.

 Nevýhody

Po dokončení 3 denní jablečné diety může nastat vedlejší účinek v podobě snížení funkčnosti vašeho žaludku. Po přechodu na normální stravu se může stát, že kila přiberete zpět. Snažte se proto vyhýbat tučným a mastným jídlům. Vybírejte si lehce stravitelná jídla, které nastartují váš trávicí trakt a ten bude potom fungovat na 100%.

 Výhody

Jablko obsahuje méně než 200 kalorií. Po této třídenní dietě by se vám měl očistit organismus, měli byste mít pravidelné vyprazdňování a to vám pomůže i zhubnout.
Konzumace jablek slouží jako vynikající způsob jak získat pro tělo vlákninu, která je potřebná k podpoře zdraví tlustého střeva. Jablko je tvořeno z 80% z vody. Obsahuje jen 200 kJ.

Alternativa

Účinný KetoMIX

KetoMIX je forma stravovacího programu, který zahrnuje předpřipravené jídla, které uvedou váš metabolismus do stavu ketózy. Tento stav způsobí agresivní spalování vašich tuků.

Při tomto typu stravování nehrozí jojo efekt, nakolik se stravujete prostřednictvím kompletní jídelní nabídky zahrnující koktejly, polévky, omelety apod. + Vám odpadá starost si takové jídla připravovat.

Program obsahuje:

 • Koktejly, polévky, omelety, kaše + příchutě
 • zdarma praktický shaker
 • kompletní manuál, recepty i jídelníček

Můžete si vybrat stravovací program na míru. Jedno jídlo vychází v přepočtu pouze 36 Kč. Střední program obsahuje jídla na 4 týdny, při kterém stabilně a postupně shodíte až 5kg.

Strava je připravena specialisty na nadváhu za účelem redukce váhy. Dlouhodobým užíváním (2 měsíce) víte spolehlivě zhubnout více než 15 kg. Kolik chcete shodit kg záleží pouze na vás.

Přečíst recenzi

Má své za i proti

Jablka obsahují hodně vitamínů, také vápník, hořčík, magnézium a cennou vlákninu, která zrychlí váš metabolismus. Zlepšuje zdraví srdce, zlepšuje metabolismus, krevní oběh a v neposlední řadě imunitu . Jablečná dieta vás zbaví nečistot a díky vysokému obsahu vitamínů zlepší vzhled vaší pleti.

Jablečná dieta však není pro každého. Lidé mají s ní pozitivní i negativní účinky. Někteří tvrdí, že měli po konzumaci tolika jablek břicho jako balon, jiní se těší rychlým výsledkům. Můžete vyzkoušet mnohem mírnější formu této diety. Jezte snídaně, oběd a večeři a dopoledne místo svačiny snězte tři jablka.

Zdravá jablečný dort

Pokud si chcete jablka trošku vylepšit a zařadit je do svého běžného dne trošku jinak, než dietou, můžete zkusit fitness jablečnou dort . Recept je jednoduchý, rychlý a hlavně chutný.

Potřebujeme:

 • kilo jablek
 • 4 dcl vody
 • 2 lžíce třtinového cukru
 • 1 a půl čl skořice
 • 1 zlatý klas
 • piškoty (můžete použít i špaldové)
Různé diety přinášejí různé výsledky. Většinou ale škodí, proto byste si měli přečíst i o Ketomixe…

Postup : Jablka očistěte a zbavte se jadérek. Polovičku nastrouhejte a druhou nakrájejte na malé části. Dejte všechno do hrnce, přidejte 2 dcl vody, třtinový cukr a skořici. Dusíte, dokud jablka nezměknou.

V druhém hrnci rozmíchejte ve 2 dcl vody zlatý klas a přelijte do jablečné směsi. Přiveďte k varu, nechte 2 minuty vřít a odstavte hrnec.

Dále si vezmete dortovou formu a na spodek dáte první vrstvu piškotů, na kterou vylijete část jablečné směsi. Vrstvy, dokud nepoužijete všechny ingredience. Dort dáte na několik hodin do chladničky a můžete si na ní pochutnat. Dobrou chuť.

4.2/5 - (4 votes)

Leave a Reply