efedrín

Efedrín

Efedrín – návyková látka

Efedrin je preparát rostlinného původu a   patří do skupiny zakázaných látek , které jsou ve sportu velmi populární.   Podobně jako DNP má i ephedrine termogenézny účinek. Znamená to, že tělo je přinuceno podkožní tuk přeměňovat na teplo .

Obsah článku

 1. Charakteristika
 2. Složení
 3. Cena a balení
 4. Hodnocení
 5. Upozornění

Na rozdíl od DNP, který člověka dokáže snadno zabít, není účinek a nebezpečí efedrinu tak velké. Kromě termogenéznej vlastnosti má tato látka i jiné účinky. Zvykne se užívat i pro jeho schopnost urychlovat látkovou přeměnu a pokud se podává těsně před tréninkem, má anabolický účinek . Určitě nezanedbatelnou vlastností je také silný antikatabolický účinek (brání ztrátě svalové hmoty).

 Charakteristika

 • Přeměňuje podkožní tuk na teplo
 • Urychluje látkovou přeměnu
 • Má anabolické účinky
 • Brání ztrátě svalové hmoty
 • Stimulant centrální nervové soustavy
 • Potlačuje chuť k jídlu
 • Jeho účinnost narůstá spolu s kofeinem

Složení

Efedrin je alkaloid z tropických keřů čeledi chvojníkovitých rodu Ephedra, jako jsou chvojník obyčejný, chvojník dvojklasý nebo chvojník čínský , které se nacházejí ve východní Asii, v středomořské oblasti a ve střední Evropě.

Cena a balení

efedrín

Efedrin se v Česku nedá koupit , protože patří mezi zakázané látky. Koupě tohoto produktu znamená   spáchání trestnýho činuZajímavé však je, že v některých zemích je běžně dostupný v lékárnách.

Existuje Efedrin Biotika, který není zakázán (je pouze na lékařský předpis!) A obsahuje Efedrin, ale v Česku je stále těžké sehnat ho.

 Hodnocení

Zjistilo se, že při dodržení poměru Efedrin: kofein 1:10 jsou dosahovány výrazně větší účinky. Kromě kofeinu se zvykne aplikovat i s aspirinem . Studie prokázaly, že účinek Efedrinu spolu s aspirinem výrazně narůstá.

Největší efekt dosahuje tato kombinace u obézních lidí. Možná a zřejmě i často využívaná je trojkombinace Efedrinu, kofeinu a aspirinu. Efedrin je však hlavně ve sportu zakázaná látka a byla spíše určen sportovcům jako lidem, kteří potřebují shodit svoji váhu.   Také je to lék, který vyvolává závislost , stejně jako těle tak i na duši.   Pokud chcete zhubnout, přečtěte si o ReduXS-e.

Vedlejší účinky

Efedrin se používá na výrobu pervitinu . Efedrin sám o sobě může při dlouhodobém a nadměrném používání způsobit psychickou i fyzickou závislost. V kombinaci s kofeinem je to opravdu vynikající spalovač tuků. V jeho počátcích byl používán jako tabletka na hubnutí, dokud se neprokázaly jeho vedlejší účinky. Při užití s větší dávkou kofeinu v některých případech dochází k třesu rukou, silnému bušení srdce a nastává střídání tělesné teploty (teplo-zima).

Mimo jiné vyvolává euforii, mobilizuje síly, stimuluje centrální nervový systém , odstraňuje únavu. Je také nevhodný pro osoby trpící chorobami srdce nebo vysokým tlakem. Za žádných okolností by ho neměli užívat ani těhotné a kojící ženy.

4.7/5 - (79 votes)

Leave a Reply