dukanova-dieta

Dukanova dieta – jídelníček, recepty i fórum

Dukanova dieta. Charakterizuje ji nedostatek vitamínů

Dukanova dieta navržená podle francouzského experta na výživu Pierra Dukana se stala téměř stejně známou a oblíbenou jako Atkinsova dieta . Pozitivní reklamu mu udělala v době jejího rozšiřování do povědomí lidí matka anglické princezně Kate, která držela tuto dietu a výrazně zhubla .

Mali by ste VEDIEŤ
Chcete reálné zhubnout 5 a více kilogramů? KetoMIX je aktuální novinka z České republiky, kde pomocí předpřipravených jídel navodíte stav ketózy a vaše váha půjde rapidně dolů! Chcem si prečítať o KetoMIX programe [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Obsah článku

  1. Přehled
  2. Fáze diety
  3. Jídelníček
  4. Výhody / nevýhody

Je ale možné Dukanova dieta i doporučit? Všechny důležité informace jsme shrnuli do následujících řádků.

[st_icon_box background=’#ffffff‘ opacity=’0.1′ border_color=’#ddff00′ icon=’info‘ icon_color=’#11ff00′ icon_bg=’#deff05′ icon_position=’icon-top‘ icon_spin=’yes‘]

Stručný přehled

 • navrhl ji francouzský expert na výživu Pierre Dukan
 • sestává ze 4 fází
 • může vést k vysokému krevnímu tlaku
 • není nutné přepočítávání energetické hodnoty a vážení potravin
 • vysoká efektivnost diety
[/st_icon_box]

Útočná fáze

V této první fázi Dukanova dieta, která trvá od jednoho dne až po deset dnů můžete zhubnout nezanedbatelné 3kg , je ale třeba dodržovat pitný režim – 3 litry neslazené vody denně . Každý den byste měli zařadit do svého programu i rychlou chůzi, protože jde o velmi dobrý prostředek na spalování energie i pro lidi s nadváhou. Každý den byste si měli dát za jednu lžíci ovesných otrub, které není problém dostat v některém ze supermarketů.

Mezi povolené potraviny řadíme : kuřecí a krůtí maso, hovězí, králičí a telecí (zakázané jsou tučné kousky a kůže) dále ryby, játra, šunka, korýši, vejce, jogurty s nízkým obsahem tuku, mléko, nízkotučné sýry, česneku cibule, bylinky a koření, citron, kečup i hořčice, a umělá sladidla.

Dukanova dieta nedovoluje tučné části masa, kůže, více než 4 vejce týdně, tučné salámy.
První fáze se určuje podle toho, kolik chcete zhubnout. Pokud 5kg , tak se drží 2 dny , pokud 10 tak tři dny . Kdo chce zhubnout 20kg tak 5 dní. A k někdo trpí vysokou nadváhou a potřebuje shodit přes 20 kg tak třeba dodržovat až 7 dní.

Dukanova dieta – Přechodná fáze

V přechodné fázi se začínají střídat dny z předchozí fáze, tedy dny s bílkovinami a dny se zeleninou. Každý den třeba sníst 2 lžičky ovesných otrub . Tato fáze se drží, dokud nedosáhnete vysněnou postavu, tedy nezhubnete potřebné množství kil.

Zelenina, která se povoluje : mrkev, špenát, ředkvička, dýně, paprika, brokolice, zelí, celer, houby a cuketa či špenát.

Potraviny, které je třeba vyloučit : pečivo, rýže, luštěniny, brambory, kukuřice, těstoviny.

Třetí fáze – Udržovací

Téměř konečná fáze . Do této fáze procházíme až tehdy, když jsme dosáhli požadované kilogramy. V této fázi se přidává jedno ovoce denně, tedy kromě banánů, třešní, oříšků a hroznů . Přidáme i dva krajíce chleba, nejlépe celozrnného a alespoň 50g sýra denně.

Tuto fázi dodržujeme tak dlouho, jak mnoho jste zhubli. Tedy pokud jste zhubli 5kg, dodržujeme 50 dní (5kg x 10).

Stabilizační fáze

  • Nekončící fáze , dodržujeme ji prakticky celý život
  • Vždy ve čtvrtek se konzumují výlučně bílkoviny
  • Každý den je třeba sníst 3 lžičky ovesných otrub
  • Pokračovat denně alespoň 20 min pěší chůze </ strong>
  • Dostatečný pitný režim
  • Jídelníček změňte jen z lehkého, musí být podobný jako v třetí fázi

  V závěrečné fázi je třeba dodržovat všechny výše uvedené zásady, aby nedošlo k jo-jo efektu.

  Specifikace diety

  Pokud jde o alkohol, můžete mít během fáze konsolidace a stabilizace pohár vína.

  Alternativa

  Účinný KetoMIX

  KetoMIX je forma stravovacího programu, který zahrnuje předpřipravené jídla, které uvedou váš metabolismus do stavu ketózy. Tento stav způsobí agresivní spalování vašich tuků.

  Při tomto typu stravování nehrozí jojo efekt, nakolik se stravujete prostřednictvím kompletní jídelní nabídky zahrnující koktejly, polévky, omelety apod. + Vám odpadá starost si takové jídla připravovat.

  Program obsahuje:

  • Koktejly, polévky, omelety, kaše + příchutě
  • zdarma praktický shaker
  • kompletní manuál, recepty i jídelníček

  Můžete si vybrat stravovací program na míru. Jedno jídlo vychází v přepočtu pouze 36 Kč. Střední program obsahuje jídla na 4 týdny, při kterém stabilně a postupně shodíte až 5kg.

  Strava je připravena specialisty na nadváhu za účelem redukce váhy. Dlouhodobým užíváním (2 měsíce) víte spolehlivě zhubnout více než 15 kg. Kolik chcete shodit kg záleží pouze na vás.

  Přečíst recenzi

  Úroveň úsilí: střední

  Úprava jídla by neměla být problémem a nepotřebujete žádné exotické složky. Ale budete mít dostatek omezení v tom, co můžete jíst na začátku stravy.

  Úroveň omezení: Jedení hlavně bílkovin a ovesných otrub může být únavné.

  Vaření a nakupování: Je snadné plánovat, nakupovat a připravovat jídlo na této stravě.

  Balené potraviny nebo jídla: Žádné.

  Schůze osob: Ne.

  Cvičení : Každodenní 20-minutová procházka je pro plán nezbytná.

  Omezení ve stravě

  Vegetariánské nebo veganské: Tato strava je založena na konzumaci množství libového masa, drůbeže, ryb, měkkýšů, mléčných tuků a vajec. Seitan, tempeh a tofu jsou dostupné varianty proteinů ve vegetaci – fazole, ořechy a čočka nejsou na seznamu povolených potravin. Ve dnech, kdy je vše, co máte jíst pouze bílkovina (žádné ovoce nebo zelenina není povoleno), je poměrně náročné.

  Dieta s nízkým obsahem tuků: Pokud již jste v režimu s nízkým obsahem tuku nebo máte srdeční stav, který vyžaduje jídlo s nízkým obsahem tuku, tato strava se může hodit jako rukavice, protože povolené potraviny – zejména bílkoviny , a ovoce – jsou štíhlé, nízkotučné nebo bez tuku.

  Bezlepková: dřívější stadia diety mohou fungovat pro bezlepkovou dietu, ale jelikož pravidla se uvolňují, nejsou přísně bezlepkové. Pokud se pokoušíte zcela vyhnout lepku, udělejte zvyk z četby popisu na potravinách.

   Dukanova dieta – co odborná veřejnost?

  Lékaři vidí problém hlavně v tom, že je zásadně omezen příjem výživných látek, tedy vitamínů a minerálů ze zeleniny a ovoce a také zvýšený příjem soli, která vede k vysokému krevnímu tlaku . Je také známý fakt, že velké množství výrazně zatěžuje ledviny , což může vést ik jejich selhání. Na vině jsou především potraviny živočišného původu, které ohrožují i kardiovaskulární systém. Když budete dlouhodobě fungovat na Dukanova dieta, mohou vám začít vypadávat vlasy, hrozí zápach z úst, zápachu či dokonce rozvoj těžkých.

  Pozitivní charakteristiky Dukanova dieta

  • Dieta se snadno udržuje a je srozumitelná
  • Efektivita diety je zřejmá
  • Není nutné vážení potravin či počítání jejich energetické hodnoty

  Dukanova dieta a její negativa

  V počáteční fázi proteinové diety nemá tělo dostatek sacharidů, což je dost omezující.
  Vitamíny a minerály třeba doplňovat prostřednictvím nějakého komplexu v tabletách. Velký počet vajec má také vliv na hladinu cholesterolu v krvi.

  Běžný den – jídelníček

  dukanova-dieta-recepty

  • snídaně: krůtí maso, bílý jogurt a dvě vejce na tvrdo, čaj
  • svačina: jogurt s nízkým obsahem tuku
  • oběd: kuřecí maso na grilu se smetanou
  • svačina: jogurt s nízkým obsahem tuku
  • večeře: ryba nebo bílý jogurt
  Různé diety přinášejí různé výsledky. Většinou ale škodí, proto byste si měli přečíst i o Ketomixe…

  Dukanova dieta a těhotenství

  Pokud jste těhotná a uvažujete nad zahájením Dukanova dieta, případně ji už dodržujete a ocitli jste se v druhém stavu, nezoufejte, Dukanova dieta pro vás nekončí a není ani tabu. Stačí, když ji mírně upravíte . Zvýšíte podíl ovoce, můžete přidat mléčné výrobky do 20% a obecně vše, co je nezbytné pro zdraví vás a vašeho děťátka. Hlavním cílem je, abyste byli zdraví. Nejlepší však bude, když se poradíte předem s lékařem.

  V SK: Dukanova dieta

  Můžeme konstatovat, že základem stravování podle Dukana je hlavně maso.

  5/5 - (3 votes)

  Leave a Reply