weight-watchers

Weight Watchers dieta

Dieta Weight Watchers: Co to vlastně je?

Dieta Weight Watchers patří k největším dietním programem na světě a  pomáhá lidem s hubnutím a zdravým životním stylem už více než 50 let  . Dieta Weight Watchers, nebo takzvaný „strážci hmotnosti“ spočívá v tom, že jednotlivým aktivitám a potravinám jsou přiděleny body na základě nutričních hodnot jednotlivých potravin.

Například vyšší množství nasycených tuků a cukrů zvyšuje hodnotu potraviny, naopak vyšší hodnota bílkovin bodovou hodntou snižuje. Dieta Vám pomáhá vybrat si potraviny, které jsou zdravé a zasytí na delší dobu . Jedním z nosných principů diety je i podpora lidí, který pomocí diety Weight Watchers už zhubli.

Měli byste VĚDĚT
Chcete reálné zhubnout 5 a více kilogramů? KetoMIX je aktuální novinka z České republiky, kde pomocí předpřipravených jídel navodíte stav ketózy a vaše váha půjde rapidně dolů! Chcem si prečítať o KetoMIX programe [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Obsah článku

 1. Přehled
 2. Princip fungování
 3. Program
 4. Výhody
[st_icon_box background=’#ffffff‘ opacity=’0.1′ border_color=’#ddff00′ icon=’info‘ icon_color=’#11ff00′ icon_bg=’#deff05′ icon_position=’icon-top‘ icon_spin=’yes‘]

Stručný přehled

 • dieta je založena na 4 principech
 • dostupné množství receptů online pro inspiraci
 • máte k dispozici i seznam restaurací vařících podle této diety pokud se stravujete venku
 • potraviny mají předepsanou bodovou hodnotu
 • vytvořena mobilní aplikace programu diety
[/st_icon_box]

 Jak dieta Weight Watchers funguje?

K dietnímu programu Weight Watchers je možné se připojit prostřednictvím členství na online stránce . Program je založen na čtyřech principech : zdravé a správné stravování, pravidelná fyzická aktivita hodící se k Vašemu životnímu stylu, podpůrné prostředí složené z existujících úspěšných členů rozvoj schopností v poznávání sama sebe a nalezení své vnitřní síly.

Program vede členy k celkové změně stravovacích návyků prostřednictvím potravin, které mají nižší obsah tuků, cukru a vyšší obsah bílkovin. Výběr jednotlivých potravin, které během dne sníte je na Vás, musí však splňovat Vaši denní předepsanou bodovou hodnotu . Body, které můžete během dne přijmout jsou Vám přiděleny na  základě Vašeho pohlaví, výšky, hmotnosti a věku .  

Bodování více než 287 000 potravin můžete najít buď v dostupné mobilní aplikaci, nebo pomocí databáze potravin. Například jídlo jako špagety bolognese mají vyšší bodové hodnocení (budete je jíst v menších množstvích, nebo méně často), zatímco čerstvé ovoce a většina zeleniny jsou ohodnoceny 0 body, což znamená, že je můžete sníst kolik jen chcete , abyste cítili plní. Je to tak proto, že tyto potraviny jsou bohaté na vlákninu , a proto zasytí více než sladká tyčinka. Ovocné šťávy, sušené ovoce a zelenina která obsahuje škrob , však nulovou hodnotu nemá, protože obsahuje více kalorií.

Alternativa

Účinný KetoMIX

KetoMIX je forma stravovacího programu, který zahrnuje předpřipravené jídla, které uvedou váš metabolismus do stavu ketózy. Tento stav způsobí agresivní spalování vašich tuků.

Při tomto typu stravování nehrozí jojo efekt, nakolik se stravujete prostřednictvím kompletní jídelní nabídky zahrnující koktejly, polévky, omelety apod. + Vám odpadá starost si takové jídla připravovat.

Program obsahuje:

 • Koktejly, polévky, omelety, kaše + příchutě
 • zdarma praktický shaker
 • kompletní manuál, recepty i jídelníček

Můžete si vybrat stravovací program na míru. Jedno jídlo vychází v přepočtu pouze 36 Kč. Střední program obsahuje jídla na 4 týdny, při kterém stabilně a postupně shodíte až 5kg.

Strava je připravena specialisty na nadváhu za účelem redukce váhy. Dlouhodobým užíváním (2 měsíce) víte spolehlivě zhubnout více než 15 kg. Kolik chcete shodit kg záleží pouze na vás.

Přečíst recenzi

5Diétny program, který pořadí

Weight Watchers nám rovněž řadí v případě stejných potravin, které jsou tou nejlepší volbou. Například pokud se neumíte rozhodnout mezi 10 druhy polévek, můžete rychle zjistit, které mají nejméně cukru a sodíku, nejvíce vlákniny a obsahují nejzdravější druhy a množství tuků.

Program obsahuje i mnoho receptů na jídla s přiděleným bodováním, které si můžete zařadit do jídelníčku. Pokud si připravujete jídlo, které se nenachází v databázi, sčítat si body za jednotlivé potraviny použitím mobilní aplikace, nebo přes webovou stránku Weight Watchers. Na konci roku 2014 byl program rozšířen io recepty pro vegetariány, lidí s bezlepkovou dietou a jinými druhy diet.

V roce 2015 se zase rozšířil o bodování, které získáte na základě Vaší aktivity. Každý člen má své individuální cíle (počet fit bodů), které musí získat. Weight Watchers program je možné synchronizovat s různými mobilními aplikacemi sledujícími aktivitu během dne. Částka, kterou zaplatíte za členství v programu záleží od tipu programu, který si vyberete. Kromě online přístupu do databáze, je možné si vybrat i programy obsahující osobní setkání, popřípadě osobního trenéra.

Mobilní aplikace

Pokud vlastníte smartphone, můžete si nainstalovat aplikaci Weight Watchers. Je dostupná jak pro Android, tak i pro Apple. V ní můžete přidávat fotky a komentáře svých úspěchů, dělit se o ně s komunitou a prohlížet si pokroky ostatních uživatelů. Také obsahuje recepty a zmíněnou tabulku. Velmi jednoduše v ní najdete i restaurace, která vám naservírují jídlo podle tohoto dietního programu. Budete mít také díky ní přehled o svých pokrocích.

Jaké jsou výhody Weight Watchers diety?

 • Nebudete hladový. Body přidělené k jednomu dni odpovídají 3 jídlům a minimálně 2 snackem.
 • Poskytuje i osobní setkání
 • Hodnotu potravin, které během dne sníte si můžete online kdykoliv a kdekoliv zkontrolovat prostřednictvím mobilní aplikace, nebo webové stránky. Synchronizace je možná i s apple watch, kde Vám stačí nahrát hlasovou správu s potravinami, které jste přijali.
 • Nabídka velkého množství receptů s postupy, dobou vaření a stupněm obtížnosti.
 • Tipy na konkrétní restaurace v případě pokud se chcete stravovat venku.
 • Pokud dostanete chuť na pivo, nebo koktejl, program Vám poradí nejlepší možnost a přepočítá kolik bodů ze stravy budete muset obětovat, abyste si dopřáli.
 • Prostřednictvím mobilní aplikace se můžete kontaktovat s jinými členy, vyměňovat si fotky a rady.
Různé diety přinášejí různé výsledky. Většinou ale škodí, proto byste si měli přečíst i o Ketomixe…
 Weight Watchers bohužel nemají české verzi, můžete se k nim však přidat v angličtině  . Nebudete mít sice možnost účastnit se na setkáních osobně, ale stanete se členem online komunity, kde si budete moci navzájem radit a motivovat se k lepším výkonům.

3.2/5 - (6 votes)

Leave a Reply