Acomplia

Acomplia – oprávněně stažena z prodejních pultů

Obsah článku

  1. Účinky a Složení
  2. Cena a balení
  3. Hodnocení
  4. Upozornění

 Účinky ACOMPLIA

Acomplia je přípravek obsahující  léčivo rimonabant  . Spolu s dietou a cvičením se využívá jako doplněk výživy pro lidi, kteří:

  • Trpí velkou nadváhou (obezitou) a jejich body mass index se pohybuje v číslech, které jsou větší než, respektive rovné 30 kg / m2
  • Trpí nadváhou a jejich BMI hodnota je větší, respektive rovna hodnotě 27 kg / m2 a zároveň trpí jinými onemocněními rizikovými pro držení diety. Jsou to onemocnění jako například diabetes (cukrovka) nebo dyslipidémie (zvýšené hladiny tuků v krvi).

Tento suplement byl v Evropské Unii jistou dobu distribuován a prodáván. Stopku mu vystavila až Evropská komise a to díky jejich nepříznivým a nepříliš blahodárným účinkem.

Vysoká cena – vysoký účinek

V dnešní době je velmi obtížné najít doplněk k dietě, který bude skutečně fungovat tak, jak uvádí výrobce. I když v tomto případě nešlo tak o suplement, jak o léčivo pro lidi, kteří opravdu trpěli obezitou vyššího stupně , respektive pro lidi trpící obezitou a zároveň jinými chorobami jako například diabetes. Její cena za balení byla 2100 kč , což nebylo nejméně. V zahraničí se tento přípravek distribuoval pod názvem ZIMULTI .

Účinek ACOMPLIA spočíval v látce rimonabant. Tato účinná látka blokuje specifický typ konopných receptorů , které se nacházejí v nervovém systému a v systému kontroly příjmu potravin. Blokováním receptorů tato látka pomáhá pacientům trpícím obezitou   snížit příjem potravin a tím následně zredukovat tělesnou hmotnost Acomplia snižovala tvorbu tukové tkáně zároveň zvyšovala využití glukózy ve svalech.

Pacienti užívající toto léčivo prokazovaly výborné výsledky , alespoň co se hubnutí týká. Tělesná hmotnost se postupně redukovala, chuť k jídlu ustupovala a tedy po fyzické stránce to byl malý zázrak, který pomáhal nejednomu pacientovi trpícímu obezitou. Na druhé straně je třeba poukázat na to, za jakou cenu to bylo.

Vedlejší účinky za to opravdu nestály

Jak již bylo zmíněno v úvodu, Acomplia byla z prodat jného trhu stažena právě kvůli nežádoucím vedlejším účinkům . Co se týče těch ze soudku „slabšího“ jsou to zejména bolesti hlavy, pocity nevolnost či dokonce průjem a zvracení . Horší případ byl, když se dostavili ty ze soudku horšího. To byly zejména deprese. Hluboké deprese které přiváděly pacientů psychicky na dno ještě hlouběji, než na jakém byly dříve.

V Německu byly dokonce v důsledku užívání ACOMPLIA zaregistrované 4 pokusy o sebevraždu!

Je tedy evidentní, že stažení z prodejního trhu nebylo vůbec bezdůvodné.

Přechod z ACOMPLIA na antidepresiva

Některým uživatelům léku se stalo, že po vysazení ACOMPLIA přešli rovnou na antidepresiva . Byly jim diagnostikovány různé psychické poruchy, ze kterých by se sami nedostali. Pokud by se to stalo jen třem lidem z tisíce, riziko je mnohem větší, než by bylo vhodné. Žádný člověk snažící se o zlepšení svého života by neměl skončit s depresemi a na prášcích. I když si řeknete, že vám se to stát nemůže, jistí si být na 100% nemůžete. Proto doporučujeme lékem způsobujícím deprese se vyhýbat jak to jen jde (iv případě, že šance je minimální).

 Vystavená stopka prodeji rovněž mnoha zarmoutila

Jelikož šlo co se fyzické stránky týká o velmi účinný lék, velké množství lidí bylo po tomto kroku zarmoucené. Samozřejmě, že vedlejší účinky se nemusí dostavit u každého. Může to být u jednoho člověka z deseti užívajících. Rovněž to však může být i u osmi z deseti. Jak jsme se již dočetli, tyto deprese způsobované ACOMPLIÍ mohou mít často krát katastrofický scénář . Pokusit se vzít si život jen kvůli léku, který užíváme na hubnutí – to za to opravdu nestojí.

Na druhé straně v různých diskusích se dočteme io názorech lidí, kteří uvádějí, že Acomplia jim neprivodzovala žádné stavy deprese či úzkosti. Ba právě naopak, cítili se lépe, plní entuziasmu a chuti do života. Je tedy jasné, že obsah tohoto léčiva byl poměrně vrtošivý co se účinků týká a stále to není riskování hodné, ať je jakkoli účinné.

Někteří pacienti se nevzdávají pokud léku se i tak dostanou

To, že byl prodej pozastaven se na (ne) štěstí týká pouze Evropské unie a tedy v zemích USA a Kanady se pod názvem ZIMULTI k této látce dostanete . Za jakou částku a za jakých podmínek je sporné vzhledem k distributorovi, protože jde o těžko zohnateľný liek.

Niektorí lékaři však toto pozastavení považují jen za jakýsi boj farmaceutických firem . Několik lékařů tvrdí, že vedlejší účinky vůbec nebyly až tak katastrofické, ba dokonce žádné. Kde je pravda je tedy opravdu sporné. Na rozluštění této otázky musíme pravděpodobně jen čekat. Je možné, že se látka na trh znovu vrátí pod jiným jménem a pod záštitou jiné farmaceutické společnosti.

 Naše hodnocení – nestojí to za to

Dočetli jste se o několika pozitivech i negativech tohoto léčiva. Na závěr jsme si rovněž shrnuli vyjádření několika odborníků a dietologů, kteří tvrdí, že Acomplia je lék pro naše tělo, respektive pro tělo lidí trpících obezitou velmi prospěšný a žádné nepříznivé vedlejší účinky se nedostavují.

Na druhé straně zde máme hodnocení, které tyto dohady vyvracejí. Čtyři evidované pokusy o sebevraždu v důsledku užívání, množství lidí kteří skončili s užíváním ACOMPLIE a vyměnili ji za antidepresiva a podobně.  Toto je cena, kterou by neměl být ochoten zaplatit žádný člověk , i kdyby byl jakkoli obézní. Vždy se přece dá najít i jiná cesta, která nemusí vést takovou strastiplnou a překážkami propleten trasou.

Upozornění – dávejte si pozor co kupujete

Po stažení z trhu se na internetu, zejména na zahraničních portálech začalo objevovat stále více inzerátů, ve kterých je dané léčivo nabízeny. Pokud už se tedy rozhodnete risknout to a koupit si ACOMPLIA, musíte si dávat pozor na to, co vlastně kupujete. Je velmi pravděpodobné, že Vám pošlou v tom lepším jen Vitamin C v tabletách. V horším případě to mohou být pilulky na hubnutí, které Vašemu tělu uškodí jak fyzicky, tak i mentálně, proto byste měli být obezřetní a při takovém nákupu důkladně vybírat.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply