xenical

Xenical

Xenical recenze

Xenical je lék, který díky látce orlistatum zabraňuje vstřebávání tuků z přijaté potravy . Místo toho, aby se tuk ukládal ve vašem těle, se vyloučí prostřednictvím stolice.  Zabraňuje, aby se vstřebalo až 30% tuku z potravy . Přípravek se používá při léčbě obezity a při léčbě lidí, kteří nedokáží svůj příjem tuku omezit. Funguje to tak, že pokud sní člověk užívající mastné jídlo, 30% tuku se z této potravy neuloží v těle, ale vyloučí se, tedy částečně ovlivňuje riziko přibírání.

Obsah článku

 1. Složení
 2. Účinky
 3. Cena a balení
 4. Hodnocení
 5. Upozornění

Látku Orlistat obsahuje také lék na chunutie Alli , který vzhledem k Xenical 120mg obsahuje poloviční dávku orlistatu.

Alli = 60 mg

Xenical = 120 mg

 Charakteristika

 • lék pro léčbu obezity,
 • obsahuje látku orlistat,
 • zabraňuje ukládání tuku,
 • nesnižuje chuť k jídlu,
 • po vysazení nastává jojo efekt,
 • projevuje se jako nutkavý pocit na stolici,
 • průvodním symptomem užívání přípravku je průjem.

 Složení

Jedna tabletka obsahuje orlistatum (60 nebo 120mg). Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karboxymethylškrobu, povidon, sodná sůl laurylsulfátu, mastek, želatina, indigokarmín E 132, oxid titaničitý E171, černý inkoust.

 Xenical – cena a balení

 

Cena a balení v lékárnách se pohybuje od 900 kč za 42 kusové balení až po 1000 kč za 84 kusové balení. V internetových lékárnách je to dražší, viz. tabulka.

Xenical 120mg Xenical 60mg
30 tabletek 1600 kč 1000 kč
60 tabletek 2600kč 1600 kč
90 tabletek  3500 kč 2200 kč
120 tabletek 4500 kč 2800 kč
180 tabletek  6500 kč 4000 kč
270 tabletek 9200 kč 5700 kč

Dávkování

Užívejte jednu tabletku přípravku Xenical 3krát za den s hlavním jídlem. Tabletku zapijte dostatečným množstvím vody buď před jídlem, během jídla nebo do jedné hodiny po jídle. Minimální délka užívání jsou 3 měsíce .

 Hodnocení

Xenical je lék, který odplaví 30% tuku z každé přijaté potravy, což není málo. Důležité je však vědět, že nepotlačuje chuť k jídlu . Zkušenosti říkají, že lidé kteří užívali Xenical podstatně zhubli. Ale velkým problémem a negativem je, že neustále chodili na toaletu, resp. běhali na toaletu kvůli průjmu a museli často krát nosit i zdravotní vložky, protože měli nepřetržité nutkání na stolicu.

Po vysazení přípravku Xenical pro zmíněný důvod nepříjemného běhání na toaletu  se projevil jojo efekt a lidé během několika dní přibraly zpět to, co s ním zhubli. . Pro tyto negativa ho nedoporučujeme, ale ať si každý udělá obraz sám na základě doporučení nebo na základě zkušeností. Xenical byl donedávna na lékařský předpis , ale dnes ho už dostanete i bez něho v různých internetových prodejnách, ale i v lékárně.

Upozornění

Neužívejte léčivo jestliže trpíte chronickým nedostatečným vstřebáváním výživy z trávicího traktu, pokud trpíte onemocněním jater nebo jste alergičtí na látku orlistat či jinou látku, která přípravek obsahuje.

Není vhodný pro těhotné, kojící ženy a není vhodný ani v případě plánujete otěhotnět. Není vhodný pro děti.

Neužívejte po překročení data minimální trvanlivosti uvedeném na obalu. 

Skladujte na suchém místě, při maximální teplotě 25 ° C, mimo dosah dětí.

Neužívejte déle než 2 roky.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky tohoto léku se projevují hlavně při nedodržování zásad od lékaře při užívání přípravku. Člověk, který trpí obezitou a užívá lék a zkonzumuje příliš mastné jídlo, může se stát, že ho přežene. Mezi další nežádoucí účinky patří nutkavý pocit na stolici, častější vyprazdňování, větry, mastný výtok z konečníku popřípadě mastná stolice.

Pozor na vitamíny!

Pokud jste dávali pozor na hodinách biologie, víte, že vitamíny se rozpouštějí právě v tucích. Co se stane, když 30% tuků z vašeho těla odstraní Xenical? Vitamíny nebude mít tělo jako vstřebat. Bude úplně jedno, pokud zvýšíte dávku vitamínů. U některých uživatelů se vyskytlo vypadávání vlasů , pravděpodobně kvůli přípravku Xenical. Tělu se nedostávali podstatné vitamíny a tak na to začali doplácet vlasy.

3.7/5 - (35 votes)

Leave a Reply