acai berry

Acai berry 900

Acai berry 900

Obsah článku

  1. Charakteristika
  2. Složení
  3. Účinky
  4. Cena a balení
  5. Hodnocení
  6. Upozornění

Název výživového doplňku   Acai berry 900 vznikl z názvu rostliny Acai , přičemž Acai představuje ovoce a berry bobuli.   Má tvar podobný naší borůvce. Celosvětově známým se stál až po tom, jak ho lidé začali označovat za jídla, které spalují tuky a pomáhají se tak zbavit nadbytečných kil.

 Charakteristika

Jelikož bobule z Acai berry 900 nelze konzumovat přímo po utržení, vyrábí se sušením na mrazu. Z čerstvě rozemletých bobulí se voda vylisuje a suchá drť se dá na mraz. Tato metoda se využívá kvůli tomu, aby si produkt zachoval všechny prospěšné látky dlouhodobě . Takto se s ovocem dělá lépe a způsobuje to i delší trvanlivost a snadnější skladování Kromě toho, že neobsahuje žádnou vodu se prakticky neliší od čerstvého ovoce.

Měla by mít 5 hlavních účinků :

Antioxidanty nastartují spalování tuků

Podle určitých zdrojů obsahuje mnohonásobně více antioxidantů jako naše známá borůvka. Borůvky se považovali za ovoce s největším množstvím antioxidantů. A co jsou vlastně antioxidanty? Z hlediska konzumenta lze hodnotit přítomnost přirozených antioxidantů v potravinách kladně:   prodlužují jejich trvanlivost , jejich užívání má příznivé účinky na zdraví  , snižuje pravděpodobnost srdečně-cévních chorob a některých typů rakoviny . Odborníci se shodují na tom, že účinnost přírodních antioxidantů přijímaných přirozeně (například v čaji nebo v ovoci) je výrazně vyšší než u stejné dávky podané v čisté formě, jako potravinový doplněk (například vitamínová tableta).

2. Vláknina napomáhá zahnat hlad

Více než 40% složení acai tvoří vláknina . Vláknina je pro náš organismus nezbytná a mimo jiné ji získáváme ze zeleniny, cereálních výrobků nebo zeleného čaje . Na rozdíl od složek potravin, jako jsou tuky, bílkoviny nebo sacharidy, je vláknina pro organismus nestravitelná , proto vláknina ve více či méně neporušeném stavu prochází žaludkem, tenké střevo a tlusté střevo, a nakonec se z těla vyloučí. Mohlo by se zdát, že vláknina nemá při fungování organismu důležitou roli, ve skutečnosti však má při udržení zdraví mnoho důležitých funkcí.

3. Energie z AcaiBerry „nakopne“ Vaše tělo

Lepší než káva či zelený čaj vám energii dodá už jen acai.

4. Omega kyseliny

Tuky, které v dnešním rychlém světě dostáváme do těla jsou často nezdravé a způsobují obezitu a přinášejí s sebou různé zdravotní problémy a srdečně cévní onemocnění. To, co do těla potřebujeme dostat jsou Omega 3,6 a 9 mastné kyseliny , které jsou pro náš organismus nezbytné. Pomohou nám předejít různým nemocem a posilují imunitu.

5. Plody acai jako vitamino-minerálová bomba

Vysoký obsah vitamínů způsobuje, že je acai zároveň i zdravým potravinovým doplňkem. Vitamíny jsou nezbytné pro fungování orgánů, na zdravé vlasy, kůži, nehty atd. Nejvíce v ní nalezneme vitamíny B1 až B3, E a C vitamíny.

 Složení

Acai obsahuje:

  • antioxidanty,
  • flavonoidy,
  • fenoly,
  • a jak jsme již výše zmínili také vlákninu a vitamíny B1 až B3, E a C.

Kromě toho v nich najdeme zdravé Omega 3,6 a 9 mastné kyseliny, které nám napomáhají a jsou prevencí různých nemocí. Draslík , minerální látky a vápník nejsou pro Acai neznámé.

 Cena a baleni

Balíček Acai berry je možné si zakoupit za přibližně 1200 kč . Obsahuje asi 60 tabletek, co vydrží asi 2 měsíce.

 Hodnocení

Za předpokladu, že držíte dietu a užíváte Acai Berry 900 by vám váha měla klesnout, ne však výrazně. Je to jakési nakopnutí ke ztrátě váhy, nic významné. [Su_highlight] Nedoporučujeme tedy jako primární zdroj způsobu hubnutí [/su_highlight]. Je to hlavně výživový doplněk , kterým do sebe dostanete mnoho dobrých věcí. Nespoléhejte se na Acai Berry 900 v přípradě ztráty váhy, mohl by vás velmi zklamat. Nesnižuje chuť k jídlu a ani na sebe neváže tuky. Skutečně se jedná jen o výtažek v exotického ovoce.

(Ne)spalovač kalorií

Navíc zatím žádná strava neměla efekt „spalování kalorií“. Je jedno, kolik acai byste snědli, kalorie za vás ničit nebudou. To je vaše práce. Acai může jen pomoci s procesem. Pokud vám tedy příště někdo řekne, že nějaká potravina spaluje kalorie, nevěřte mu.

Upozornění

Pozor na vysoký obsah kofeinu.

Rate this post

Leave a Reply