Alli

Alli

Alli – lék, který se neprodává

Alli patří mezi léky na hubnutí . Je to pomocný lék na snížení tělesné hmotnosti. [Su_highlight] Blokuje některé tuky předtím než se začnou vstřebávat. [/Su_highlight] Je to velmi účinná zbraň proti nadváze a také je známý také jako „vychovatel „, a to právě proto, že je třeba při jeho užívání dodržovat zdravé stravování , jinak může dojít ke průjmu. Alli vstřebává a zadržuje mastné tuky ve stolici, ale pokud je jejich přebytek může se přeměnit na nepříjemnou průjem . To tvoří i určitý impuls pro člověka, aby dodržoval jídelníček s menším obsahem tuků.

Obsah článku

 1. Charakteristika
 2. Složení
 3. Cena a balení
 4. Hodnocení
 5. Upozornění

Alli se používá obvykle na udržování si váhy nebo při léčbě proti obezitě u lidí s určitými rizikovými faktory (jako je cukrovka, vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol nebo triglyceridy).

 Charakteristika

 • Účinný při hubnutí a nadváze
 • Blokuje nadbytečné vstřebávání tuků
 • Zadržuje mastné tuky ve stolici
 • Nutí dodržovat správný jídelníček
 • Obsahuje látku orlistat
 • Udržuje váhu
 • Léčí obezitu

Složení Alli

Alli obsahuje účinnou látku orlistat (stejně jako Xenical, ale v menší koncentraci).

Orlistat je inhibitor střevní lipázy . Orlistat v trávicím systému člověka zabraňuje trávení přijatých tuků z potravy. Dokáže jejich zredukovat až o 30% . Orlistat způsobí, že organizmus člověka nemůže nestrávené tuky vstřebat a vyloučí jejich přirozenou cestou.

Každá žvýkací tableta obsahuje 27 mg orlistatu. Mezi pomocné látky patří 86,79 mg laktózy a 6,48 mg sacharózy (ve formě monopalmitátu).

Seznam ostatních pomocných látek: Mannitol, Xylitol, Laktosa, sodná sůl karboxymethylškrobu, mikrokrystalická celulóza, povidon, glycerol-dibehenát, Sacharóza-monopalmitátu, Nátriumstearylfumarát a Stearoylmakrolog.

Dávkování

Doporučená dávka pro dospělé je   jedna 27 mg tableta užívaná třikrát denně.   V průběhu 24 hodin se mohou užít nejvýše tři tablety.

Během užívání těchto pilulek má být pacient na nutričně vyvážené, mírně nízko kalorické dietě, která obsahuje přibližně 30% kalorií pocházejících z tuků. Denní příjem tuků, cukrů a bílkovin má rovnoměrně rozdělit do tří hlavních jídel.

Užívejte jednu kapsli spolu s vodou, třikrát denně při každém hlavním jídle obsahujícím tuk. Alli neužívejte déle než šest měsíců!

 Cena a balení

Cena za jedno balení (60 mg tvrdých kapslí) se pohybuje zhruba kolem 830 kč.

 Alli – Hodnocení

Alli nemá velmi pozitivní ohlasy . Mnoho lidí si stěžovalo, že jim při hubnutí vůbec nepomáhalo nebo se nemohly během dne vyhnout průjmu, která jim způsobila další problémy.

Dokonce distribuce těchto tabletek byla v ČR skončená . Podle stránky SÚKL (státní ústav pro kontrolu léčiv) je veden jako aktivní s registrací platnou do roku 2017. Pokud byste však chtěli Alli koupit, v Česku se vám to pravděpodobně oficiální cestou nepodaří . Nicméně,    objednávání tabletek z neznámých zdrojů může být rizikové. [/Su_highlight] Pokud jste se rozhodli hubnout pomocí pilulek na hubnutí, doporučuji spíše vybrat si jiný produkt než Alli.

Zkušenosti uživatelů

Možná vám poradí více zkušenosti jiných uživatelů, kteří přišli do styku s Allim:

Já jsem ho užívala loni, začala jsem v tomto období, prostě na jaře. Užívala jsem jen jednu kapsli denně při obědě nebo večer, kdy byl například langoš nebo něco smažené. Pomohlo mi to dát dolů 3 kila. Jelikož jsem potřebovala jen 5-6 kg dole, nastartovalo mě to, dávala jsem si pozor, a na snížení nežádoucích účinků požívejte prosím obyčejnou vlákninu psyllium, 2x denně, tedy při snídani a při večeři. Nic z toho nebude, naváže se tím ten tuk ve střevě a všechno bude jako dřív! Je to super výrobek, byla jsem s nim velmi spokojená, a tento rok zkusím znovu, vyplatí se to!

Upozornění

Získejte lékařskou pomoc, pokud máte byť jen jeden z těchto příznaků alergické reakce na Alli: kopřivka, potíže s dýcháním, otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Pokud máte závažné nežádoucí účinky, jako jsou:
– silná bolest v dolní části zad, krev v moči
– močení méně, než je obvyklé, nebo vůbec ne
– ospalost, zmatenost, změny nálady, zvýšená žízeň
– otoky, přibývání na váze, pocit krátkého dechu
– silná bolest v nadbřišku se šíří do zad, nevolnost, zvracení, zrychlený tep nebo nevolnost, svědění, ztráta chuti k jídlu, tmavá moč, barevná stolice, žloutenka (ze žloutnutí kůže nebo očí).

Ihned třeba přestat používat Alli a neprodleně zavolat lékaře!
Nežádoucí účinky, které může vyvolat:

 • Větry (plynatost), které jsou nebo nejsou olejovitého špinění
 • Náhlé nucení na stolici
 • Mastná nebo olejovitá stolice
 • Bolest žaludku (břicha)
 • Neschopnost udržet stolici
 • Řídká / tekutá stolice

Alli je nevhodný pro těhotné a kojící maminky. Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí a při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte v dobře uzavřené na ochranu před vlhkostí. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

3.7/5 - (3 votes)

Leave a Reply