Tipy na hubnutí břicha

Hubnutí břicha

Kdo by nechtěl mít ploché a vypracované břicho? Přece každý chceme mít štíhlou postavu. V následujícím článku najdete šikovné a jednoduché triky pro každého, které usnadnit hubnutí břicha.

Plank

Plank je jednoduchý cvik, ideální při hubnutí z břicha. Celé naše tělo je otočené směrem k zemi, předloktími a špičkami se dotýkáme země, svůj pohled směřujeme před sebe a zadek držíme v rovině. Na první pohled se nám možná zdá, že je to příliš jednoduchý a neúčinný cvik, ale po pár sekundách se náš názor určitě změní. Při cvičení můžeme pociťovat jemné pálení břicha, což značí, že procvičování je opravdu správně. Nicméně, žádné jiné části těla nás pálit nesmí!

Zkracovačky

Další cvik, který účinně procvičí břišní svaly. Zkracovačky působí na celou část břicha, ale nejvíce zabírají na horní část. Provedení je velmi jednoduché. Lehneme si na zem, ruce si můžeme dát za hlavu nebo na hrudník (je to na nás) a snažíme se ohnout v břiše tak, aby naše nohy zůstali na zemi, ale naše lopatky se zvedaly od země. Nesmíme zapomenout ani na pravidelné dýchání. Na začátku pohybu při lehu na podložce je nádech, během zvedání dech zadržíme a v horní poloze je výdech.

Nejčastější chyby při Zkracovačky jsou když pokládáme hlavu na hrudník a švihové provádění pohybu. Netřeba naše tělo přeceňovat, raději pomálu zkracovaček a větší pauzy.

Hubnutí břicha a zvedání nohou

Na první pohled možná tento cvik zní banálně, ale patří mezi nejúčinnější. Stačí, abychom si lehli na zem a nohy zvedaly do 45 stupňového úhlu. Pokud vládzeme, při opakování nemusíme nohy vždy položit na zem, ale nechat je pár centimetrů nad zemí. Zvedání nohou nemusíme cvičit jen na zemi, ale například i na bradlech. Na bradlech kromě břicha procvičíme i triceps, ramena a prsa.

Plavání

Nejlehčím způsobem při zhubnutí z břicha je plavání. Plavání není vůbec namáhavé a voda má výborně účinky na klouby a na svaly. Při vysokém zatížení může být energetický výdej dokonce větší než u běhu.

Plavání a jiným aktivitám ve vodě je třeba věnovat alespoň 2-3x týdně po 90 minut (např. 2x po 45 minut, 3x po 30 minut). Vyzkoušejte to a nebudete věřit, o kolik bude vaše břicho vyrýsované.

Rate this post

Leave a Reply