Mysimba

Mysimba – lék na předpis

Trpíte obezitou i vy? Možná tu je pro vás řešení, které může doporučit jen lékař. Na lékařský předpis se totiž můžete setkat s lékem zvaným Mysimba.

Obsah článku

  1. Účinky
  2. Složení
  3. Hodnocení
  4. Upozornění

V současnosti se problém nadměrné váhy, až obezity , stává stále častějším středem pozornosti. Nejde totiž jen o problém jednotlivce. Obezita je problém celosvětový . Nejenže se kvůli obezitě zhoršuje kvalita života člověka v jednotlivých oblastech, ale často je také rizikovým faktorem vzniku různých civilizačních chorob. Úřad veřejného zdravotnictví uvádí,   že zdravotní náklady kladené na výzkum obezity jsou srovnatelné s náklady, které jsou věnovány například výzkumu rakoviny.  

Charakteristika

Určitě jste se setkali již s mnoha názvy léků, které slibují neuvěřitelné ztráty na hmotnosti, a to už za pár týdnů. Většinou se jedná o výživové doplňky, které jsou volně prodejné a nepotřebujete na nich žádné papírky od lékaře. Výživové doplňky jsou ale charakteristické tím, že většinou mají za úkol pouze snižovat vstřebávání potravin.

Mysimba má za úkol také potlačit pocity hladu. Tento lék je však vázán na lékařský předpis, proto ho v lékárně nezakoupíte jen tak, na vlastní žádost.

 Složení

Léčivo Mysimba obsahuje dvě významné účinné látky, které mají za úkol pomoci   regulovat pocity hladu a výdeje energie z těla . Primární částí těla, na kterou lék působí, je mozek, kdežto u výživových doplňků je to trávicí trakt.  

Látka naltrexon se v běžné lékařské praxi používá k léčbě alkoholové závislosti, případně závislosti na jiných opiátech.

Látka bupropion je zas látka, která se často používá při silných kuřácích. Působí jako antidepresivum.

 Účinky

Hlavním účinkem tohoto přípravku je redukce hmotnosti. </ Strong> Ke redukci hmotnosti u obézních lidí dochází zejména tím, že se sníží pocit hladu, proto nebudete pociťovat tolik hladu jako dříve. </ Strong> Někdy je hlad totiž spíše emocionální faktor, jako fyziologický.

Samozřejmě, od samotných tablet nelze čekat zázraky. sStrong> Aby bylo dosaženo očekávaný výsledek, je vhodné věnovat se cvičení , případně nějakému sportu. Výjimkou nejsou ani procházky na čerstvém vzduchu. No a také nelze zapomínat na dostatečně pestrou stravu. Vyloučit z ní mastné, uzené, smažená jídla, zařadit do jídelníčku více ovoce, zeleniny, bylinných čajů, a zejména čisté, neperlivé vody. A žádný cukr!

I gastroenterologové se přiklánějí k názoru, že samotné léky na hubnutí, bez změny životního stylu, nebudou mít své výsledky. Přípravek jen tlumí chuť k jídlu, ale podstatná část pro zhubnutí je již na samotném člověku.

Při užívání tohoto přípravku se uvádí, že pokud nezhubnete do tří měsíců alespoň 5% své tělesné hmotnosti, Mysimbu byste měli přestat užívat.

V případě užívání tohoto přípravku byste měli být pod dohledem lékaře.

Použití a dávkování

Zpočátku je dávkování pomaleji. První týden se užívá jen jedna tableta denně. V druhý týden se přidává ku jedné tabletě ráno i jedna tableta večer. Třetí týden se přidává další tableta a to tak, že dvě se užívají ráno a jedna večer. Čtvrtý týden se užívají dvě tablety ráno a dvě večer. Takovým způsobem se léčivo užívá už i další týdny.

Užívat byste měli tablety v celku , nedrtit jejich ani nedělit na části, a zapít jejich trochou vody .

Užívat by měly spolu s jídlem .

 Hodnocení přípravku Mysimba

Přípravek má prokázané pozitivní účinky při léčbě obezity.   Je však nezbytné, být během užívání přípravku pod drobnohledem lékaře  , který může regulovat dávkování a v případě nežádoucích účinků zakročit.

 Nežádoucí účinky

Samozřejmě, tak jako každý lék, i Mysimba není výjimka, co se nežádoucích účinků týká. Jde zejména o projevy jako jsou:

  • zácpa nebo průjem
  • špatný spánek, nespavost
  • nevolnosti
  • bolesti hlavy, případně až závratě, zvracení
  • sucho v ústech

Upozornění

Výrobce léku Mysimba uvádí, že tento lék není určen pro všechny.

V první řadě by se mu měli vyhýbat těhotné nebo kojící ženy, případně ženy, které se snaží otěhotnět. Je to zejména z toho důvodu, že látky obsažené v tomto přípravku se vylučují do mateřského mléka a prostřednictvím něj by se mohly dostat i do těla dítěte.

Rovněž by se mu měli vyhýbat lidé mladší 18 let.

V případě užívání jiných léčiv je třeba užívání Mysimbi konzultovat s lékařem.

Lidé trpící vysoký krevní tlak by neměli používat toto léčivo, protože samotná Mysimba zvyšuje tlak.

Lidé trpící bulimií nebo anorexií předpis na tento lék nedostanou.

Lidé užívající opiáty, případně léčiva obsahující opiáty (obsahující složky kodein, morfin, dextrometorfan), nesmějí užívat Mysimbu.

A také byste se tomuto léku měli vyhýbat, pokud trpíte poškozením ledvin .

Zkušenosti uživatelů

Zkušenosti jsou docela pozitivní a výsledky jsou viditelné do několika týdnů. Přečtěte si reakci jedné spokojené české diskutérky:

Začínám brát pátý týden a jsem fakt spokojená. Z nežádoucích účinků možná trochu sucho v ústech, ale žádná tragédie, jinak nic. Úplně mi zmizely doposud neovladatelné chutě a nutkání k přejídání. Nepokouším se o nějaké rychlé zhubnutí. Zapisuju na kalorických tabulkách a učím se skládat rozumný jídelníček. Za čtyři týdny mám 3,5 kg dole.

2.3/5 - (62 votes)

Leave a Reply