lindaxa-logo

Lindaxa

Lindaxa 10 nebo 15 mg

Lindaxa byl přípravek určený k léčbě obézních lidí, jejichž BMI bylo nad 35 a navíc měly i další zdravotní problémy, které souvisely s obezitou (cukrovka II typu, vysoká hladina tuku v krvi) . Hlavním účinkem LINDAXA bylo,   že snižovala chuť k jídlu, zvyšovala aktivitu člověka , což se projevovalo i na nepokojnosti a nespavosti .   Přípravek nebyl volně prodejný, byl vázán pouze na lékařský předpis a dnes je již zakázán .

Obsah článku

 1. Složení
 2. Cena a balení
 3. Hodnocení
 4. Upozornění

Obsahuje totiž látku sibutramin , který může vážně poškodit zdraví člověka. Důvod, proč je v současnosti Evropskou unií stažen z prodeje je i to, že bylo prokazatelné nebezpečí těchto léků v oblasti kardiovaskulárního systému . Léky byly a jsou nevhodné při problémech se srdcem a při vyšším krevním tlaku. Zmíněné problémy, u nichž je nevhodné léky užívat, se často objevují právě u obézních lidech, kterým byl tento lék podáván a měl na ně negativní účinky. Další nevýhodou tohoto přípravku bylo, že pokud obézní pacienti s lékem zhubli, po jeho vysazení začaly opět velmi rychle přibírat .

Charakteristika

 • snižuje chuť k jídlu,
 • potlačuje hlad,
 • dodává tělu energii,
 • po vysazení jojo efekt,
 • může způsobit vážné zdravotní, život ohrožující komplikace,
 • lék zakázán a stažen z prodeje.

Lindaxa složení

Sibutramin – o této zakázané látce se dozvíte více TU .

Balení a cena

lindaxa-baleni

Lindaxa se na trhu vyskytovala ve dvou provedeních: Lindaxa 10 mg a Lindaxa 15 mg . Šlo o 30 nebo 90 tabletové balení. Jelikož tento produkt je zakázán prodávat, cenu za kterou jste si ho kdysi mohli zakoupit jsme nenašli. Na základě internetového průzkumu se domníváme, že přesto se nadále nelegální prodává a cenu si nelegální prodejci navrhují sami, což zřejmě nebude levná záležitost.

Dávkování a užívání LINDAXA

Přípravek Lindaxa vždy užívejte podle pokynů svého lékaře.

Z pravidla se předepisovali nejprve 10 miligramových balení LINDAXA, při kterém se užívá 1 tableta 1x za den . Následně, pokud se s tímto přípravkem nedosáhly požadované výsledky a pacient dobře snášel 10 mg, lékař mu předepsal LINDAXA s 15 mg, přičemž dávkování se nezměnilo (1 tableta 1x za den).

 Hodnocení

Lindaxa 10 a 15 mg je lék, který se používal k léčbě obezity. Lze s ním opravdu zhubnete,   ale můžete si trvale vážně poškodit zdraví a po jeho vysazení i dvojnásobně přibrat  . Uvědomte si, že jeho prodej je zakázán, prodejci vážně porušují zákon a mohou být trestně stíháni. Nehubněte i za cenu svého života, hubněte bezpečně a zdravě. Například ReduXS může být pro Vás mnohem lepší cestou!

Zkušenosti uživatelky

Na jednom diskusním fóru zaměřeném na LINDAXA se rozhodla svůj příběh podělit jedna dáma a varuje před drastickými léky na hubnutí a jejich nepříznivými účinky. Opravdu stojí za t si přečíst, co napsala a zamyslet se.

Je to skutečně pravda, že pokud chceme být superštíhlé, musíme jen nežrat. Osobně jsem stále jednou nohou v poruchách stravování. Od jedenácti let se u mě začala rozvíjet bulimie s anorexií. Zvracení, laxativa, léky na hubnutí A víte, jaký je výsledek? U zubaře jsem nechala celý majetek. Když jsem měla 23 let, asi tak 2 roky po vyléčení se z poruchy stravování, se mi pokazili všechny zuby. Už v pubertě se mi zhoršil zrak, padaly mi vlasy, trpěla úzkostmi, sebepoškozování .. A teď už léta beru antidepresiva. Velmi silný spouštěč nakopl mou křehkou psychiku do parádní deprese, opakuje se ve vlnách.

Smutné je, že při pohledu na staré fotky vůbec nevidím tloušťku. Vlastně jsem vždy vypadala stejně a normální. Zbytečně jsem se trápila. Sem tam nahoře dole 5-6 kil. to je toho. A víte co? !! Navzdory všemu, co jsem tu napsala, přesto, že si to všechno uvědomuji, studuji si, co by mi pomohlo zhubnout, zvažuji rizika .. Je to prostě nemoc. Ale baby, co se tu nepíše, nebo alespoň jsem si to nevšimla, hrozí vám serotoninový šok !! Znáte panickou poruchu? Měli jste někdy panický záchvat? Je to psychický stav, kdy máte pocit, že se zblázníte, že umíráte, nemůžete dýchat, myslet, stát, sedět ani ležet. vlastně zemřít by bylo v ten moment vykoupením. je to dočasný stav, ale pokud to jednou zažijete, do smrti se ho budete děsit. Pokud budete brát léky, které ho vyvolají, můžete ho mít několikrát denně. To je to jediné, co mě jako tak drží od LINDAXA. I tak nezaručuje, že si odstup udržím …
Baby, pokud nic z popsaných příznaků neznáte, nezačínejte s hubnutím tohoto druhu. Nedosáhnete vytouženého cíle, naopak, budete se cítit sama sobě odporná, každý kousek těla bude vašim nepřátelům, nesnesete pohled na sebe
TOTO získáte. Stojí vám to za to?

Lindaxa a nežádoucí účinky

Nejčastěji se vyskytují tyto vedlejší účinky: zrychlená srdeční činnost, bušení srdce, zvýšení krevního tlaku, zarudnutí obličeje, návaly horka, zácpa, pocit sucha v ústech, častý pocit na zvracení, zhoršení hemoroidů, častá nespavost, závratě, pocit mravenčení končetin, bolesti hlavy, úzkost, pocení, změna chuti.

Další nežádoucí účinky, které se při užívání mohou vyskytnout: zamlžené vidění, průjem, zvracení, kožní vyrážky, šokový stav, deprese, epileptické záchvaty, vypadávání vlasů, onemocnění ledvin, zadržování moči, poruchy pohlavních funkcí a menstruačního cyklu a další.

Pokud užíváte LINDAXA a projeví se u vás nějaký vedlejší účinek tohoto přípravku, popřípadě se budete cítit špatně, okamžitě vyhledejte lékaře a informujte ho, že užíváte tento lék.

Upozornění

Lék v žádném případě nesmí být používán po překročení data uvedeného na obalu.

Pokud se již rozhodnete ohrozit svůj život užíváním těchto léků, řiďte se alespoň těmito zásadami:

 • v případě kdy zapomenete užít lék, v žádném případě nenahrazujte tuto dávku,
 • v žádném případě neužívejte lék pokud jste těhotná nebo kojící žena,
 • v žádném případě neřiďte motorové vozidlo,
 • pozorně si přečtěte příbalový leták k léku
 • v případě projevení nežádoucích účinků okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc!

Máte zkušenosti s přípravkem Lindaxa? Podělte se s námi o Vše zkušenosti v komentářích.

3.9/5 - (37 votes)

One Response

 1. Jana Pospíšilová 29. septembra 2017

Leave a Reply