adipex-retard

Adipex Retard – nežádoucí účinek je smrt!

Zakázaný Adipex

Přípravek Adipex (anorektikum) je lék na hubnutí,  jehož prodej je v současnosti v zemích Evropské unii zakázán . Jde o přípravek, který obsahuje fenterminu, díky kterému zmenšuje chuť k jídlu a potlačuje pocit hladu. Tím se sníží denní příjem kalorií a tak se vyznačuje vynikajícími anorektickými účinky, nesmí se však užívat déle než 3 měsíce. Účinný přípravek na hubnutí je dostupný na lékařský předpis, ale dostanete se k němu i bez něj.

Adipex retard se předepisuje pacientovi, u kterého se prokázal dobrý zdravotní stav, který se podává pacientovi s obezitou a jehož body mass index (BMI) je 30 nebo nad 30. U těchto pacientů obvykle nestačí úprava a změna stravovacích návyků nebo fyzická aktivita. Více důležitých informací se dočtete v naší recenzi.

Obsah článku

 1. Složení
 2. Účinky
 3. Cena a balení
 4. Hodnocení
 5. Upozornění

Charakteristika

 • Adipex je lék dostupný na lékařský předpis,
 • tlumí chuť k jídlu,
 • potlačuje pocit hladu,
 • úbytek hmotnosti až 1kg týdně,
 • určený pacientům s velkou nadváhou a obezitou,
 • mnoho nežádoucích účinků, které zapříčinily zákaz prodeje tohoto produktu.

Adipex – složení

Adipex retard obsahuje látku Phenterminum resinatum. Jedna tobolka obsahuje 75 mg Phenterminum resinatum, což je 15 mg fenterminu.
Další látky: žlutý vosk, hydrogenovaný sójový olej, částečně hydrogenovaný sójový olej, hydrogenovaný rostlinný olej, sojový lecitin, želatina, glycerol 85%, sorbitol 70% nekrystalizující, sodná sůl propylparabenu, sodná sůl etylparaben, oxid titaničitý, glyceromakrogol-1750-ricinoleát, chinolinová žlutá, oranžová žluť, homovanilin, metoxyacetofenon.

Balení a cena Adipexu

adipex

Adipex retard 100 ks 75 mg (jedna tobolka obsahuje 75 mg Phenterminum resinatum) = 2000 kč
Adipex retard 80 ks 75 mg = 1600 kč
Adipex retard 50 ks 75 mg = 1000 kč

Přípravek neužívejte:

Pokud možno vůbec!

 • pokud jste alergičtí na některou z látek, kterou lék obsahuje,
 • pokud trpíte nějakým onemocněním spojeným s dýchacími cestami,
 • pokud máte vysoký krevní tlak,
 • pokud se u vás někdy během života vyskytly problémy se srdcem,
 • pokud jste trpěli onemocněním cév nebo mozku,
 • pokud máte zvýšenou funkci štítné žlázy,
 • pokud se u vás vyskytly problémy s ledvinami a játry,
 • pokud požíváte alkohol,
 • pokud jste trpěli někdy duševním onemocněním (včetně anorexie, deprese),
 • jestliže již užíváte jiné léky na redukci hmotnosti,
 • užíváte lék, který obsahuje inhibitory MAO, které se nacházejí v léčivech proti depresi.

Užívání a dávkování

Užívejte 1 tobolku denně. Tobolku nekousejte a zapijte potřebným množstvím tekutiny. Neužívejte večer, může způsobit nespavost a nervozitu. Doporučuje se užívat v ranních hodinách.
Neužívejte po uplynutí expirační doby.

V těhotenství byste užívání Adipex měli konzultovat se svým lékařem. V první třetině těhotenství je užívání přípravku zakázáno.
Užívání může vyvolávat stavy neklidu, stresu, nespavost, závratě, deprese, u některých lidech se vyskytly i halucinace.

Zakázání obchodníci

Na internetu najdete mnoho obchodů, které prodávají tento lék i přesto, že je zakázán. Pokud Vám zaleží na Vašem zdraví, určitě se jim vyhněte. Jde např. o adipex.sk, adipex-retard.sk a podobně.

Hodnocení

Přestože s Adipex retard mnoho lidí zhublo a pochvalují si ho, po vysazení přípravku se u nich objevil jojo efekt. Na základě zjištěných, prokazatelných negativních vedlejších účinků je zakázán ve většině zemích EU. Jde o lék, který se prodává na internetových stránkách i přes jeho stažení z trhu a faktu, že po prodejcích aktivně pátrá policie. Touha zhubnout je dnes opravdu velká, a tak přesto, že existují mnohé varování, co se týče tohoto léčiva, lidé produkt užívají. Zvažte svůj výběr, mějte na paměti, že život máme jen jeden a musíme ho chránit.

Navyše, pokud někdo zhubne jedno kilo za den, nemůže to být zdravé a pro tělo přirozené. Měli byste si uvedmoiť rozdíl mědi „hubený a zdravý“ a jen „hubený“. To, že zhubnete ještě neznamená, že budete automaticky zdravý.

Většina odborníků varuje pro tímto přípravkem a dokonce říkají, že při něm selhávají i životně důležité orgány. Pokud už jste se rozhodli, že se dáte na tabletkovou cestu za vysněnou postavou, sáhněte po tabletách, které mají podobný efekt jako tento, ale s bezpečnými nebo méně škodlivými vedlejšími účinky jako Adipex. Dobrou volbou na vyzkoušení by byl určitě např. ReduXS.

Zkušenosti užívatelů

Aj když je Adipex retard na Slovensku nelegální, dostat se k němu můžete velmi jednoduše.  Například v Česku a dokonce na slovenský recept . I když jde z každé strany varování, že jeho užívání je nebezpečné, někteří lidé si ho pochvalují a vedlejší účinky připisují nesprávnému užívání. Jedním takovým člověkem je uživatel online fóra www.forum.zzz.sk:

Mně léky velmi pomohli, už jsem tu psala, že jsem zhubla 9 kg za měsíc.Pokud by byly vážně nebezpečné, tak se neprodávají v lékárně v Česku, například. V některých zemích je zakázaly pro takové moudré slečny, co brali 3 tablety denně nebo 5 a pak skončili na psychiatrii a s anorexií. Pro takové nerozumné ženy již nejsou dostupné na SK. Však je logické, že kdyby se zneužíval jakýkoli jiný lék ve větším množství, hoc i na chřipku, tak to skončí zdravotními komplikacemi. Mít rozumnou míru ve všem je základ !!!

Najdou se i negativní názory, avšak zdá se, že jsou v nepoměru, protože převažují snahy o koupi Adipex a očividně je všem jedno, zda půjde o originál, protože nejde o žádné oficiální stránky, ale jen o obyčejné lidi, kteří by vám lék poslali jen na základě mailové komunikace.

Ahoj Slavinka, přestaň s tím, co nejdříve. Moje kámoška ho brala-pouze jednu denně, neboť pak jí bylo špatně, ale. Je pravda, že krásně zhubla – přesně tím, že jí stačil jeden jogurt denně. Po vysazení tablet se přejídala, pak to šla vyvrátit a nakonec skončila na psychiatrii, kde až po čase jí diagnostikovali maniodepresivní psychózu a nevím co ještě. Mě varovali v první řadě, že to může způsobovat deprese a myslela jsem si, že když budu štíhlá, tak nemohu mít depku – vždyť depku mám z nadváhy. Na druhé straně, když jsem snížila příjem kalorických potravin a přidala jsem pohyb, tak jsem i bez léků zhubla za 2 měsíce 10 kg.

Upozornění při Adipexe

Po rychlém zhubnutí s Adipex se mohou objevit srdeční a mozkové příhody. U některých pacientů užívajících toto anorektikum byly objeveny vážně plicní hypertenze (chronické onemocnění, při kterém se zvýší tlak v plicním řečišti, začne selhávat pravé srdce a pozdní léčbou může způsobit i smrt).Léčba pomocí Adipex musí být pod odborným dohledem. Nesprávné užívání může způsobit vážné zdravotní problémy, v ojedinělých případech dokonce i smrť.
Pokud jste užil více tablet nebo jejich užilo vaše dítě, okamžitě kontaktujte pohotovost. Průvodními jevy předávkování Adipex je pocení, zvracení, horečka, zimnice, halucinace, poruchy srdeční činnosti, poruchy dýchání, křeče, bezvědomí.
Pokud zapomenete užít produkt, v žádném případě nenahrazujte zapomenutou dávku zvýšenou dávkou.
Přípravek není vhodný pro kojící ženy a děti.
V žádném případě neužívejte Adipex déle než 3 mesiace.

Vedlejší a nežádoucí účinky jsou hlavně

 • nespavost,
 • pocit na zvracaní,
 • potíže se srdcem,
 • plicní embolie,
 • závratě,
 • nervozita,
 • sucho v ústech,
 • poruchy chuti,
 • závislost,
 • smrt!!!

Budeme rádi, pokud vyjádříte svůj názor a zkušenost s Adipex. Pomůžete tak vytvořit hodnotné fórum pro další uživatele.

3.1/5 - (47 votes)

Leave a Reply