african mango 400

African mango

African mango

Výživový doplněk, se kterým se můžete v závislosti na distributora setkat pod názvem African mango nebo i Africké mango se snaží potenciální zákazníky nalákat na všechna kritéria, na které jsme u podobných produktů již zvyklí. Mezi slibované účinky tak patří hubnutí v důsledku potlačení chuti k jídlu a snížení cholesterolu, ale také snížení cukru v krvi, zlepšení dynamiky látkové výměny a celkové navýšení energie organismu.

Obsah článku

  1. Složení
  2. Cena a balení
  3. Hodnocení
  4. Upozornění
  Magické vlastnosti podtrhuje magická cena, která je podle zvoleného obchodu například 380 kč za 60 tablet  , přičemž výrobce doporučuje dávkování 1-4 tablety denně . Za předpokladu zlaté střední cesty, a sice dvou tablet denně byste si měli s jedním balením vystačit celý měsíc.

Plod afrického manga

Jak vyplývá z názvu produktu, jde o extrakt z stejnojmenného ovoce africké mango , které je na rozdíl od pilulek vytvořeny pouze přírodou . Vzhledem k tomu, že zmíněný výživový doplněk je extrakt z tohoto plodu je vhodné se nejprve podívat, co nám může nabídnout samotné ovoce. Africké mango pochází z deštného pralesa v Guineji .

Jde v podstatě o standardní mango , které známe z pultů supermarketů a každý z nás si ho může kdykoliv koupit. I přesto, že na Slovensku kvůli problematické dopravě nemá až takovou vysokou oblibu, v své původní zemi je využíváno pro lékařské účely.

Nepoužívá se přitom jen samotný plod, ale i části stromu jako takového. Kůru například domorodí obyvatelé spotřebovávají na úlevu proti bolesti, kůru zase na průjem a cukrovku a žlutou horečku může zmírnit, či dokonce vyléčit výtažek z jadérek. Zkušenosti obyvatelstva jsou mnohokrát směrodatné při hledání nových léků. Pojďme se tedy podívat na konkrétní složení manga a souvislost s hubnutím.

  • V jádru, respektive dužině najdeme 8,7% proteinů, 15% sacharidů a 67% tuku .
  • Navíc je bohaté na vlákninu, vápník, železo a vitamíny typu B, niacitín a riboflavin </ strong>.
  • Vzhledem k barvu manga určitě nepřekvapí i přítomnost betakarotenu a pokud známe strukturu, samozřejmostí je přítomnost mastných kyselin myristové, laurové, palmitové, steaurovej a olejové .

Pokud se však nezacházíte fungováním organismu a významem složek v potravě delší dobu, pak vám tyto údaje nebudou nic říkat. Co tedy znamenají v praxi?

Vitamíny jsou standardní složkou v případě, že máte pestrou stravu. Jejich přídavek v tomto případě tedy sice neprospěje, ale ani neublíží. Totéž platí i o mastných kyselinách, zda základních složkách potravy jako proteiny, či uhlohydráty. Na otázku, odkud se berou zázračné účinky popisované v brožuře o produktu tedy existují dvě odpovědi. Studie prokázaly, že příjem vlákniny, která je v mangu zastoupena v hojném množství,   může snížit cholesterol . To za určitých okolností vede k hubnutí a celkovému zlepšení zdraví.  

Roli částečně sehrává i adiponektín , tedy hormon zajišťující metabolismus tuků a cukrů. To zvýší hladinu inzulínu a tělo začne využívat energii uskladněnou v tuku. Druhou možností je, že spokojení zákazníci zhubli díky placebo efektu, který je prokazatelně funkční. Je tedy možné, že by stejně zhubli iv případě, že by namísto afrického manga jedli pravidelně Celaskon , avšak mysleli by si, že jde o zázračný lék na hubnutí.

Obsah tabletek as ním související závěr

Africké mango jako plod je tedy stejně jako všechny ostatní druhy ovoce vhodným doplňkem potravy. Kolik ale afrického manga obsahuje jedna tabletka tohoto výživového doplňku? Výrobce uvádí, že v 400mg je extrakt 10: 1 . V praxi to znamená, že 400mg pilulek obsahuje stejné množství účinných látek jako 4000mg ovoce. Kromě toho tabletky obsahují barvivo oxid titaničitý, aby byly tabletky pěkně bílé a působily tak důvěryhodnější. S přihlédnutím na poměr 10: 1 se zdá, že je úžasné, kolik jedna malá tabletka obsahuje manga. Nenechme se však svést reklamou a zúžitkujme znalosti ze základní školy. Jedna tabletka má podle balení 40mg, což je 4000mg hmoty manga, což se rovná 4 gramům.

Pokud sníte jednu tabletku, bude to mít stejný účinek, jako byste snědli enormně maličký kousek dužiny manga, nesrovnatelně menší od jednoho plodu.

Nemluvě o zbytečné přítomnosti barviva a uchovávání v ochranné atmosféře v porovnání s relativně čerstvým ovocem. Kromě toho, dvojice účinných látek, a sice vláknina a adiopektín se ve velkém množství nacházejí iv dostupnějších potravinách , které jsou levnější a hlavně nemuseli absolvovat na Slovensku dlouhou cestu v pochybných podmínkách.

Vlákninu snižující cholesterol si doplňujte z ovoce s jedlou slupkou, například jablek a hrušek, celozrnného pečiva, ovesných vloček a v neposlední řadě i rýže . Všechny tyto potraviny mají vyšší obsah vlákniny než mango . Totéž platí io adiopentíne. Úprava přirozené každodenní stravy bude mít absolutně nesrovnatelně větší účinek v porovnání s 4g manga v tabletách. Koupě Afrického manga je tedy jen ztráta peněz. Pokud chcete něco udělat pro vaše zdraví, investujte je raději do zkvalitnění jídelníčku.

 Hodnocení

Zhubnete díky African Mango? Možná pouze pokud upravíte stravu a začnete s pohybem. Na to ale African Mango nepotřebujete. [Su_highlight] Highlighted text [/su_highlight] Raději si jděte koupit jablko. Nebo rovnou mango, pokud na něj máte chuť po tak velkém čtení o něm. Je sice dražší než obyčejné jablko, ale aspoň ochutnáte trochu exotiky.

African Mango je jen další bublinka na trhu. Rádi bychom napsali, že neuškodí a ani nepomůže, ale uškodit skutečně někomu může.

Vedlejší účinky

Naše tělo nebylo na časté přijímání exotického ovoce zvyklé, a proto se u někoho mohou projevit i vedlejší účinky vyvolané většinou alergickými reakcemi. Mezi zaznamenané patří například bolest hlavy, problémy s plynatostí, či spánkem . Vážným problémem pro vybrané typy cukrovkáře ale může být i vyšší obsah adiopenktínu, který zvyšuje obsah inzulínu v krvi . Riskování možných vedlejších ůčinkú je v tomto případě zcela zbytečné, protože užívání tohoto doplňku stravy nemá smysl.

Rate this post

Leave a Reply